UFC 266 kursy: Volkanovski – Ortega | 26 września

UFC 266 kursy: Volkanovski – Ortega | 26 września

Już 27 marca tego roku Alexander Volkanovski i Brian Ortega mieli rozstrzygnąć między sobą losy tytułu w wadze piórkowej federacji UFC. Ostatecznie spotkają się pół roku później. Sprawdź nasze Volkanovski – Ortega typy!

Najlepsze na walkę wieczoru UFC 266 typy!

Po uwzględnieniu najważniejszych czynników, czyli dotychczasowych osiągnięć, aktualnej formy i ostatnich walk, przedstawiamy nasze Volkanovski – Ortega typy. Wybraliśmy dwa zdarzenia z oferty bukmacherów PZBuk i LVBET, ale mamy też dla was więcej Volkanovski – Ortega kursy, które możecie sprawdzić w kolejnych partiach tekstu. Zachęcamy do lektury!

Zakład Nasz typ Kursy* Bukmacher
Zwycięzca walki Alex Volkanovski 1.62 PZBuk
Sposób zwycięstwa Alex Volkanovski przez decyzję 2.25 LVBET

*Warto pamiętać, że Volkanovski – Ortega kursy mogą ulec zmianie w każdej chwili. Dlatego należy je sprawdzić przed zagraniem zakładu.

Volkanovski zwycięzcą walki

Zdanie ekspertów jest jednoznaczne. UFC 266 kursy nie pozostawiają żadnych wątpliwości, bo choć różnica współczynników nie jest znacząca, to jednak ze świecą szukać bukmacher, który zaproponowałby niższy kurs na Ortegę. Wielki nie poczuł jeszcze goryczy porażki w UFC i jest jedną z największych gwiazd federacji. Kto wie, czy gdyby nie zarażenie się koronawirusem, już od sześciu miesięcy nie mówilibyśmy o nim jak o królu wagi piórkowej. Druga obrona tytułu w końcu się ziści i nic nie wskazuje na to, aby dwukrotny pogromca Maxa Hollowaya miał przegrać z zawodnikiem, który akurat z przegrał jedyną walkę w karierze z Blessed. Volkanovski – Ortega kursy pokazują jeszcze jedną zależność – należy się raczej spodziewać walki na pełnym dystansie niż szybkiego nokautu.

Sędziowie zdecydują o wygranej obrońcy tytułu

Statystyki nie kłamią. Panowie nie są łowcami głów i niezbyt często kończą walki nokautami. Znajduje to odzwierciedlenie w UFC 266 kursy na tę rywalizację. The Great wygrał połowę walk, posyłając rywali na deski, zaś T-City ledwie 1/5 swoich starć kończył w ten sposób. Współczynnik zwycięstw po decyzjach sędziowskich mają znacznie bardziej zbliżony – Volkanovski 36%, a Ortega 33. Spodziewamy się, że swoje panowanie przedłuży zawodnik z Windang reprezentujący Freestyle Fighting Gym. Nie będzie to jednak łatwy pojedynek. Max Holloway zapewnił potomkowi Aleksandra Macedońskiego dwa pięciorundowe thrillery i podobnie będzie tym razem. Sam Ortega też ma za sobą mordercze starcie z Korean Zombie zakończone jednogłośną decyzją obserwatorów. LVBET oferuje mnożnik 2.25 na takie zdarzenie, co podkreśla, że Volkanovski – Ortega kursy robią wrażenie.

Kto faworytem bukmacherów, czyli Volkanovski – Ortega kursy

W całej zawodowej karierze najbliżsi rywale wygrali 37 z 39 walk. I choć wydaje się, że są na zbliżonym poziomie, to UFC 266 typy warto oprzeć na zdaniu ludzi z branży bukmacherskiej. A tutaj sytuacja jest oczywista. Współczynniki wskazują, że nie dojdzie do niespodzianki.

Bukmacher Alexander Volkanovski Brian Ortega
Fuksiarz 1.60* 2.33
LVBET 1.55 2.25
PZBuk 1.62 2.40

*Volkanovski – Ortega kursy są aktualne w momencie powstawania tekstu, stąd mogą się zmienić przed rozpoczęciem walki.

Jak łatwo zauważyć, Volkanovski – Ortega kursy wahają się w przedziale 1.55-1.62, a najwyższe z nich proponuje PZBuk. Zdecydowanie polecamy ofertę tego buka nie tylko na main event, ale też na pozostałe potyczki. W akcji będzie można zobaczyć między innymi Walentinę Szewczenko (21 – 3 – 0) czy Jairzinho Rozenstruika (12 – 2 – 0). Znaczącym wydarzeniem będzie też powrót do UFC – po sześciu latach (sic!) starszego z braci Diaz, czyli Nicka (26 – 9 – 0). Reprezentant Stanów Zjednoczonych czeka remach z Robbiem Lawlerem. Ich pierwsza walka z kwietnia 2004 roku zakończyła na korzyść Diaza dzięki KO w drugiej rundzie.

Alexander Volkanovski

Alexander Volkanovski – sylwetka

Znasz już Volkanovski – Ortega kursy, więc czas poznać też bohaterów wieczoru. Zaczynamy od obrońcy tytuły. Choć Volkanovski jest obywatelem Australii, to jego ojciec pochodzi z byłej Jugosławii (dziś Macedonii Północnej), a matka z Grecji. Przygodę ze sportem zaczynał od rugby, ale w wieku 23 lat skupił się definitywnie na MMA. Mieszanka znakomitych genów szybko dała o sobie znać, bowiem przed wstąpieniem do UFC legitymował się 10 wygranymi walkami z rzędu. Volkanovski szybko wspiął się na szczyt wagi piórkowej i 14 grudnia 2019 roku wygrał walkę mistrzowską z Maxem Hollowayem. W lipcu następnego roku – choć w kontrowersyjnych okolicznościach – obronił tytuł, pokonując tego samego rywala. UFC 266 typy wskazują na kolejny sukces AV.

Alexander Volkanovski Kryterium Brian Ortega
The Great Przydomek T-City
Australia Kraj Stany Zjednoczone
32 Wiek 30
168 Wzrost 176
66 Waga 66

19.05.2012

Gerhard Voigt

Debiut w MMA

25.04.2010

John Sassone

22 – 1 – 0 Bilans ogólny w MMA 15 – 1 – 0 (1 NC)

26.11.2016

Yusuke Kasuya

Debiut w UFC

26.07.2014

Mike de la Torre

9 – 0 – 0 Bilans w UFC 7 – 1 – 0

1 runda (1:39)

James Bishop

Najszybsze zwycięstwo

1 runda (1:48)

John Sassone

11.07.2020

Max Holloway

Ostatnie zwycięstwo

17.10.2020

Chan Sung Jung

10.05.2013

Corey Nelson

Ostatnia porażka

08.12.2018

Max Holloway

Brian Ortega – sylwetka

Rywal Volkanovskiego urodził się w Los Angeles, ale ma korzenie meksykańskie. Już jako 13-latek trenował brazylijskie jiu-jitsu, a potem pobierał też cenne lekcje bokus. Efekty? Ortega również wchodził do UFC z kapitalnym bilansem (8-0 ). Niestety przygoda zaczęła się od falstartu, ponieważ mimo pierwotnie wygranej walki z Mike’em de la Torre (lipiec 2014), jej wynik został zmieniony na No Contest. Dlaczego? W organizmie BO wykryto niedozwoloną substancję i został zawieszony na dziewięć miesięcy. Zawodnik odbił to sobie zwycięskim powrotem w czerwcu 2015 roku, gdzie wraz z Thiago Tavaresem dał publiczności walkę wieczoru. Ogółem po powrocie zwyciężył siedem z ośmiu walki i tym samym otrzymał okazję do pojedynku mistrzowskiego z popularnym The Great.

Brian Ortega

Gdzie oglądać UFC 266?

Gala najlepszej federacji MMA na świecie odbędzie się już 26 września w Las Vegas. Polscy kibice będą mogli ją śledzić z soboty na niedzielę (początek o północy) przy użyciu aplikacji UFC Fight Pass oraz na stronie internetowej bukmachera Fortuna. Ci, którzy wolą od razu zasiąść do głównego dania, mogą liczyć na transmisję Polsat Sport od godziny 4:00 czasu polskiego.