Wielki żużel wraca do Lublina!

Wielki żużel wraca do Lublina!

W najbliższym czasie na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich w Lublinie odbędą się trzy turnieje żużlowe. Firmy Nice Polska Sp. z o.o. oraz One Sport Sp. z o.o. podjęły współpracę z Urzędem Miasta Lublin, dzięki czemu lubelscy kibice sportu żużlowego spragnieni sportowych emocji będą mieli okazję zobaczyć w akcji jednych z najlepszych zawodników na świecie. Imprezy swoim patronatem medialnym objął portal Lubsport.pl.

Już w najbliższą sobotę na torze przy Alejach Zygmuntowskich 5 odbędzie się II runda cyklu Nice Cup 2016. Jest to impreza skierowana do najmłodszych zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoje kariery. W turnieju wezmą udział także młodzi żużlowcy pochodzący z Lublina, którzy regularnie trenują w szkółce KM Cross. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z innych miast. Cykl Nice Cup organizowany jest we współpracy z Polskim Związkiem Motorowym, a poszczególne turnieje odbywają się głównie w miastach, z których pochodzą kluby startujące w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

Pierwsza runda odbyła się na początku lipca w Rawiczu i triumfował w niej Hubert Czerniawski, reprezentant Stali Gorzów Wielkopolski. – II runda Nice Cup będzie przetarciem przed dwoma kolejnymi wielkimi wydarzeniami, które odbędą się w Lublinie w sierpniu i na początku września. Cykl Nice Cup ma charakter szkoleniowy. W zawodach biorą udział głównie zawodnicy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na żużlowych owalach. Na starcie nie zabraknie zawodników klubu z Lublina – mówi Wojciech Jankowski, marketing manager w Nice Polska i organizator cyklu.

Start do I biegu zaplanowano na godzinę 16:00. Wstęp na sobotnie zawody jest bezpłatny.


Z kolei w połowie sierpnia (14 sierpnia) do Lublina zawita szesnastu najlepszych zawodników Nice PLŻ, którzy wezmą udział w turnieju o Puchar Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Impreza odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Na starcie zobaczymy m.in. Hansa Andersena, doskonale znanego w Lublinie Magnusa Zetterstroema czy niezwykle utalentowanego Łotysza Andzejsa Lebedevsa. Na liście startowej nie brakuje nazwisk znakomitych polskich żużlowców. Emocje z pewnością zagwarantuje start Sebastiana Ułamka, Grzegorza Walaska czy Roberta Miśkowiaka. Organizatorzy dodatkowo powołają jednego zawodnika z dziką kartą. Losowanie numerów startowych odbędzie się podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Lublin. Start do pierwszego biegu zaplanowano na godzinę 16:30.

Organizatorzy zachęcają wszystkich kibiców do przybycia na stadion, oferując atrakcyjne ceny wejściówek. Bilet normalny kosztować będzie dwadzieścia pięć złotych, a ulgowy piętnaście złotych. Do zakupu ulgowej karty wstępu uprawnieni są: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich, a także studenci do dwudziestego szóstego roku życia oraz kobiety i emeryci. Już wkrótce uruchomiona zostanie internetowa przedsprzedaż biletów.

Na wspomnianej konferencji prasowej zaprezentowane zostaną także szczegóły dotyczące trzeciej imprezy, która odbędzie się na początku września.