Wojciech Szczęsny podjął decyzję ws. przyszłości. Media nie mają wątpliwości

Wojciech Szczęsny podjął decyzję ws. przyszłości. Media nie mają wątpliwości
Icon Sport

Reprezentant Biało-Czerwonych od wielu lat jest bardzo ważnym elementem układanki trenera Massimiliano Allegriego. Ostatnio we Włoszech trwała dyskusja na temat tego, co czeka polskiego bramkarza w najbliższym czasie. Wydaje się jednak, że Wojciech Szczęsny podjął decyzję ws. przyszłości.

Ta dyskusja wiąże się z tym, że umowa Wojciecha Szczęsnego z Juventusem wygasa w czerwcu przyszłego roku. Niby jeszcze nie pali się w kwestii jej przedłużenia, ale Polak jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w Serie A i “Stara Dama” chciałaby ten wydatek w jakiś sposób zmniejszyć. Wydaje się jednak, że obie strony znajdą satysfakcjonujące rozwiązanie tej sytuacji.

Wojciech Szczęsny zdecydował. Chce zostać w Juventusie na dłużej

Portal tuttomercatoweb.com powołując się na źródła “La Gazzetty dello Sport” napisał, że Wojciech Szczęsny podjął decyzję ws. przyszłości i chce kontynuować przygodę z zespołem “Starej Damy”. Nie podano zbyt dużo szczegółów w tej sprawie, ale Polak miałby zaakceptować nową propozycję Juventusu, godząc się jednocześnie na rozłożenie pensji, na które zgodziliby się włodarze turyńskiego zespołu.

“Szczęsny się nie waha, nawet bez występów w Lidze Mistrzów jest gotowy do przedłużenia umowy i dostosowania się do klubu” – czytamy w “La Gazzetty dello Sport”. Wspomina się, że polski bramkarz wraz z Danilo i Adrienem Rabiotem tworzy trzon najbardziej doświadczonych zawodników Juventusu.

W tym sezonie Wojciech Szczęsny rozegrał 22 spotkania w barwach “Starej Damy”. Opuścił wyłącznie dwa mecze – z Empoli oraz Bologną. Z zachowania czystego konta reprezentant Biało-Czerwonych mógł cieszyć się 11 razy, a łącznie wpuścił w bieżących rozgrywkach 14 bramek. Biorąc pod uwagę cały pobyt Polaka w Turynie, to wybiegał on na boisko 239-krotnie. W sobotę dołoży do tego kolejną cegiełkę. O 18:00 podopieczni Massimiliano Allegriego zagrają z Hellasem Verona. Zajmują w Serie A drugą pozycję, tracąc do liderującego Interu Mediolan 10 punktów.