WTA Dubaj 2023 półfinały, kiedy, kto z kim gra?

WTA Dubaj 2023 półfinały, kiedy, kto z kim gra?

Wszyscy z nadziejami spoglądali na potencjalny mecz Igi Świątek z Aryną Sabalenką w finale WTA Dubaj 2023, a tymczasem Białorusinka niespodziewanie przegrała swoje starcie ćwierćfinałowe z Barborą Krejcikovą. Póki co, będziemy musieli się więc obejść smakiem i liczyć na pojedynek dwóch najlepszych tenisistek 2023 roku na innej imprezie. Zobacz zatem, kto gra w półfinale WTA w Dubaju.

Półfinały WTA Dubaj 2023

  • Świątek – Gauff
  • Pegula – Krejcikova

W pierwszym półfinale WTA Dubaj 2023 Iga Świątek zagra z Coco Gauff. Polka miała grać w ćwierćfinale z Karoliną Pliskovą, ale Czeszka wskutek infekcji wirusowej zmuszona była wycofać się z turnieju. Wcześniej Iga Świątek w fenomenalnym stylu odprawiała kolejne rywalki, podtrzymując świetną passę po wygraniu turnieju w Dausze. Jej rywalka Coco Gauff z pewnością liczy na to, że wreszcie ogra Świątek. Do tej pory wszystkie, pięć bezpośrednich starć padło łupem Polki.

Drugi półfinał WTA Dubaj 2023 to mecz Jessici Peguli z Barborą Krejcikovą. Pegula w ćwierćfinale ograła swoją rodaczkę Maddison Keys, a Barbora Krejcikova sprawiła niespodziankę, eliminując Arynę Sabalenkę. Co ciekawe Białorusinka poniosła dopiero pierwszą porażkę w 2023 roku. I co jeszcze bardziej ciekawe, mecz z Krejcikovą, Sabalenka rozpoczęła od wygrania seta gładko 6:0, by kolejne przegrać 5:7 i 1:6. Taki bywa kobiecy tenis.

Kiedy na WTA Dubaj 2023 półfinały?

Oba półfinały zostaną rozegrane w piątek, 24 lutego 2023 roku. Mecz Świątek – Gauff około 14:00, a Pegula – Krejcikova około 16:00 czasu polskiego. Oba spotkania obejrzysz w zakładach bukmacherskich Betclic.

Oglądaj tutaj