Żużel. Janusz Kołodziej kontuzjowany. Kapitana Unii Leszno czeka przerwa!

Żużel. Janusz Kołodziej kontuzjowany. Kapitana Unii Leszno czeka przerwa!
Icon Sport

Już niebawem w Polsce startuje kolejny sezon sezon żużlowy. Jeszcze przed jego rozpoczęciem pojawiły się złe informacje dla Unii Leszno. Jak się okazało, kapitan tego zespołu, Janusz Kołodziej jest kontuzjowany. Badania potwierdziły uraz popularnego “Koldiego” i najlepszego zawodnika tej drużyny czeka teraz przerwa od treningów oraz startów.

Unia Leszno nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. Zamiast walczyć o najwyższe cele i medale, zespół z Wielkopolski początkowo musiał koncentrować się na tym, aby nie spaść z PGE Ekstraligi. Ostatecznie “Byki” zajęły 6. pozycję, ale był to już trzeci sezon z rzędu poza podium. Jak się okazuje, ta kampania również może nie rozpocząć się najlepiej, głównie za sprawą kwestii personalnych.

Kontuzja Janusza Kłodzieja z Unii Leszno. Co się stało?

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że mówimy o najlepszym zawodniku Unii Leszno. Janusz Kołodziej pod kątem skuteczności zajął w zeszłym sezonie trzecie miejsce, biorąc pod uwagę całą ligę. Patrząc na statystyki, bardzo klarownie widać, jak strata tego zawodnika może być dotkliwa.

Unia Leszno opublikowała komunikat, z którego wynika, że Janusz Kołodziej jest kontuzjowany. “Koldi” w trakcie sparingu z Stalą Gorzów upadł, doznając urazu wykluczającego żużlowca z treningów i startów.

“Niestety… Janusz Kołodziej po wczorajszym meczu sparingowym w Gorzowie, przeszedł szczegółowe badania w leszczyńskim szpitalu, które wykazały uraz mostka. Kapitana FOGO Unii Leszno czeka przymusowa przerwa od treningów i zaplanowanych zawodów. Zdrowia KAPITANIE!” – napisała Unia Leszno klub w komunikacie.

Biorąc pod uwagę treść tego komunikatu, trudno spodziewać się, aby Janusz Kołodziej był gotowy na inaugurację sezonu 2024. W pierwszej kolejce PGE Ekstraligi Unia Leszno zmierzy się na własnym stadionie z Włókniarzem Częstochowa, który poprzednią kampanię ukończył na czwartym miejscu. Dla dobra widowiska pozostaje trzymać kciuki, aby kapitan wielkopolskiego klubu jak najszybciej wrócił do pełni zdrowia.