Żużel. Janusz Kołodziej kontuzjowany. Lider Unii Leszno przejdzie operację

Żużel. Janusz Kołodziej kontuzjowany. Lider Unii Leszno przejdzie operację
X @UniaLesznoKS

Fogo Unia Leszno nie notuje udanego początku sezonu PGE Ekstraligi. Co więcej, problemem są nie tylko wyniki utytułowanego żużlowego klubu. Po meczu z ZOOleszcz GKM Grudziądz okazało się, że Janusz Kołodziej jest kontuzjowany. Lider leszczyńskiego zespołu będzie musiał przejść operację i jego przerwa od żużla może niestety potrwać bardzo długo.

Jak nie idzie, to nie idzie. Fogo Unia Leszno po czterech meczach tego sezonu zajmuje szóstą pozycję w lidze, co na pewno nie zaspokaja apetytu kibiców. Łącznie 18-krotny mistrz Polski zebrał tylko 3 punkty, co jest bardzo dużym rozczarowaniem.

Kontuzja Janusza Kołodzieja. Bardzo poważne problemy Fogo Unii Leszno

Choć Janusz Kołodziej pokazywał się z dobrej strony w starciu z ZOOleszcz GKM Grudziądz, to lider Fogo Unii Leszno nie dał rady dokończyć tego meczu. W 12. biegu upadł i od razu pokazał, że coś jest nie tak z jego lewą ręką.

Z komunikatu opublikowanego w mediach społecznościowych Unii Leszno wynika, że Janusz Kołodziej jest kontuzjowany. “Janusz Kołodziej doznał zwichnięcia stawu ramiennego ze złamaniem guzka większego. W poniedziałek zawodnik przejdzie operację w Guardian Clinic w Koninie. Na ten moment trudno określić ile zajmie jego powrót na tor” – napisano.

Przypomnijmy, że to kolejne problemy zdrowotne “Koldiego”. Lider Fogo Unii Leszno nie wystąpił w starciu z KS Apatorem Toruń, które odbyło się 19 kwietnia.

Choć w komunikacie nie napisano wprost, ile ma potrwać przerwa zawodnika Unii Leszno, to “Interia” podała swoje przypuszczenia. Według tego źródła Janusz Kołodziej może pauzować nawet 8 tygodni. Jeśli ten wariant by się spełnił, to lider leszczyńskiego zespołu nie wystąpiłby w pięciu spotkaniach swojej drużyny. W następnej kolejce wielkopolski klub czeka prawdziwe wyzwanie, bo uda się do Wrocławia na mecz z tamtejszą Spartą.