Janusz Kołodziej nie pojedzie w meczu z Apatorem Toruń

Janusz Kołodziej nie pojedzie w meczu z Apatorem Toruń
PGE Ekstraliga

Niestety, ale nie mamy optymistycznych informacji dla fanów leszczyńskich “Byków”. Janusz Kołodziej nie wystąpi w najbliższym meczu KS Apator Toruń – Fogo Unia Leszno. O absencji zawodnika poinformował klub.

Janusz Kołodziej nie wystąpi w meczu Apator Toruń – Unia Leszno

“Informujemy, że w najbliższym meczu wyjazdowym FOGO Unii Leszno z KS Apatorem Toruń, który odbędzie się 19 kwietnia nie wystartuje Janusz Kołodziej” – brzmi oficjalny komunikat, opublikowany w mediach społecznościowych Unii Leszno.

Jak wyjaśnia leszczyński klub, taka decyzja jest podyktowana kontynuowaniem rehabilitacji przez Janusza Kołodzieja. Prawdopodobnie więc podczas inauguracyjnego meczu z Włókniarzem Częstochowa “Koldi” nie czuł się jeszcze w pełni sił i trenerzy, jak i sam zawodnik, wolą wykurować się aby w kolejnych spotkaniach dać z siebie maksimum.

W związku z absencją Janusza Kołodzieja, Unia Leszno będzie mogła skorzystać w Toruniu z Zastępstwa Zawodnika (ZZ). Klub nie potwierdza na ten moment czy zdecyduje się na taki wariant. “Decyzja co do stosowania ZZ zapadnie bezpośrednio przed piątkowym meczem w Toruniu.” – wyjaśnia Unia Leszno we wspomnianym już komunikacie.

Bez Kołodzieja będzie ciężko

Nie ma co ukrywać, że przed Unią Leszno stanie w Toruniu spore wyzwanie. Janusz Kołodziej, którego zabraknie, jest bowiem liderem z krwi i kości. W zeszłym sezonie popularny “Koldi” zanotował średnią 2,333 punktu na bieg, co było trzecim wynikiem w całej PGE Ekstralidze. Lepiej jeździli tylko Bartosz Zmarzlik i Emil Sajfutdinow. Także ten sezon Kołodziej rozpoczął rewelacyjnie. Mimo faktu, iż do końca trwała walka o jego występ w meczu Unia Leszno – Włókniarz Częstochowa, to Kołodziej okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem “Byków”, zdobywając 13 punktów. Lepiej pojechał tylko Leon Madsen, który skompletował 16 “oczek”. Warto dodać jednak, iż Duńczyk dzięki rezerwie taktycznej odjechał jeden bieg więcej od “Koldiego”.

Kiedy wróci Janusz Kołodziej? Wygląda na to, że kibice będą mogli go zobaczyć już w najbliższym domowym meczu, w którym Unia Leszno podejmie Falubaz Zielona Góra. To spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia.