Żużel: Kim Nilsson z dziką kartą na Grand Prix Szwecji

Żużel: Kim Nilsson z dziką kartą na Grand Prix Szwecji
fot. Icon Sport

Ważne wieści dla fanów żużla. Kim Nilsson otrzymał dziką kartę na Grand Prix Szwecji 2024. Zmagania odbędą się już 15 czerwca 2024 roku. Emocji na pewno nie zabraknie!

Kim Nilsson otrzymał dziką kartę

Kim Nilsson zajął drugie miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. Lepszy od niego okazał się jedynie Fredrik Lindgren. Dzięki temu osiągnięciu Nilsson zagwarantował sobie dziką kartę na turniej Grand Prix w Malilli.

Nilsson w zeszłym roku był stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. W ojczyźnie jednak wtedy nie wystąpił. Wszystko z uwagi na kontuzję odniesioną podczas meczu szwedzkiej Allsvenskan. Tym bardziej niecierpliwie czeka na możliwość startu w tegorocznych zawodach.

– Miałem nadzieję wygrać mistrzostwa Szwecji, ale przynajmniej zapewniłem sobie miejsce w Malilli. To miłe, ponieważ przegapiłem to wydarzenie w zeszłym roku, więc będzie miło przeżyć to w pełni tym razem. Malilla była wydarzeniem, na które czekałem najbardziej, ponieważ odbywało się na rodzimej ziemi i był to praktycznie jedyny tor Speedway GP, na którym jeździłem przed sezonem 2023. Miałem wypadek i złamanie, więc nie było możliwe, abym przystąpił do rywalizacji. To jak swego rodzaju nadrobienie tych strat i będzie miło tam być i doświadczyć wydarzenia w pełni tym razem. Mam nadzieję, że zobaczę wielu kibiców dopingujących szwedzkich zawodników – powiedział Nilsson, cytowany na speedwagp.com.