Santiago Hezze odmówił reprezentacji Polski. Podał powód

Santiago Hezze odmówił reprezentacji Polski. Podał powód
Icon Sport

Większość kibiców w naszym kraju żyje powołaniami Michała Probierza na najbliższe zgrupowanie kadry narodowej. Nieco pobocznym wątkiem jest fakt, że Santiago Hezze odmówił reprezentacji Polski. Argentyńczyk, który otrzymał niedawno polski paszport, wyjawił w rozmowie z dziennikiem “Marca”, dlaczego nie będzie grał dla Biało-Czerwonych.

Słowa, które wypowiedział argentyński pomocnik, nie powinny za bardzo dziwić, ponieważ już jakiś czas temu pojawiła się informacja na temat tego, że ma otrzymać powołanie do reprezentacji Argentyny U-23. Istnieje szansa, że gracz Olympiakosu uda się z kadrą narodową na igrzyska olimpijskie, które odbędą się tego lata w Paryżu.

Dlaczego Santiago Hezze odmówił reprezentacji Polski? Wszystko jest jasne

Gdy okazało się, że Santiago Hezze otrzymał polski paszport, od razu rozpoczęła się dyskusja na temat tego, czy Polski Związek Piłki Nożnej ma się nim zainteresować. Z zawodnikiem miał spotkać się nawet selekcjoner reprezentacji Polski – Michał Probierz.

Na temat tego, dlaczego Santiago Hezze odmówił reprezentacji Polski, opowiedział sam zawodnik w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem “Marca”. “Kiedy dowiedziałem się, że mnie obserwują, bardzo się ucieszyłem. To ważna drużyna, która ma zawodników na wysokim poziomie. Jestem bardzo dumny z powodu tego, że zwrócili na mnie uwagę”.

“Odmówiłem, ponieważ Argentyńczykowi trudno jest nie myśleć o swojej drużynie narodowej i stracić nadzieję na powołanie. Tym bardziej mając świadomość, że rozgrywam dobry sezon w Olympiakosie” – powiedział Santiago Hezze.

Te słowa w zasadzie kończą dyskusję na temat tego, jaką reprezentację wybierze Santiago Hezze. To ważny zawodnik Olympiakosu, który niebawem weźmie udział w finale Ligi Konferencji Europy. Argentyński pomocnik w tym sezonie rozegrał 49 spotkań dla swojej drużyny. Jak wspomniano, uda się wkrótce na zgrupowanie reprezentacji olimpijskiej.