Thomas Tuchel wyleci z Bayernu Monachium? Jasny przekaz dyrektora klubu

Thomas Tuchel wyleci z Bayernu Monachium? Jasny przekaz dyrektora klubu
Icon Sport

Mistrzowie Niemiec regularnie zawodzą podczas tego sezonu. Zasadne jest więc pytanie, czy Thomas Tuchel wyleci z Bayernu Monachium jeszcze w bieżących rozgrywkach, czy jednak ta przygoda zakończy się dopiero latem. Głos w tej sprawie zabrał Max Eberl, a więc dyrektor bawarskiego zespołu.

Tak naprawdę Bayern Monachium może uratować ten sezon w Lidze Mistrzów. Podopieczni Thomasa Tuchela odpadli z walki o Puchar Niemiec i praktycznie nie mają szans na obronę mistrzowskiego tytułu w lidze. Drużyna wydaje się być w rozpadzie, dlatego pojawia się coraz więcej wątpliwości odnośnie niemieckiego trenera. Już zimą sytuacja robiła się coraz bardziej napięta i ostatecznie jakiś czas temu ogłoszono, że niemiecki trener z końcem rozgrywek odejdzie.

Bayern Monachium zdecydował ws. Thomasa Tuchela. Zostanie do lata!

Choć komunikat odnośnie tego, że Thomas Tuchel odejdzie latem z Bayernu Monachium, pojawił się kilka tygodni temu, to atmosfera wcale się nie uspokoiła. Ostatnio “Die Roten” przegrali prestiżowe starcie z Borussią Dortmund, a w poprzedniej kolejce polegli z Heidenheim, mimo że wygrywali już 0:2.

Kibice mogli się zastanawiać, czy Thomas Tuchel wyleci z Bayernu Monachium jeszcze przed spotkaniem z Arsenalem w Lidze Mistrzów, które odbędzie się 9 kwietnia. Wiele wskazuje na to, że Niemiec nie pożegna się ze stanowiskiem w najbliższym czasie.

Na ten temat wypowiedział się dyrektor bawarskiego klubu Max Eberl. “Nie wiem, co musiałoby się stać, aby nie zasiadał na ławce trenerskiej aż do końca tego sezonu” – powiedział w rozmowie z “Kickerem”.

Nadal nie ma pewności co do tego, kto ostatecznie poprowadzi Bayern Monachium w następnej kampanii. “Die Roten” ostrzyli sobie zęby na Xabiego Alonso, ale ten postanowił zostać w Bayerze Leverkusen. Media wspominały jeszcze o Roberto De Zerbim, ale to na razie tylko spekulacje. Włoch łączony jest z objęciem wielu europejskich zespołów, więc rywalizacja o jego podpis może być zacięta.