Żużel. Niespodziewana zmiana. Koniec 1. ligi!

Żużel. Niespodziewana zmiana. Koniec 1. ligi!
fot. Icon Sport

Od sezonu 2024 Ekstraliga Żużlowa będzie zarządzać nie tylko Speedway Ekstraligą, ale również i dotychczasową pierwszą ligą. W związku z tym zmagania na drugim polskim szczeblu rozgrywkowym toczyć się będą pod zmienioną nazwą.

Znika 1. liga. Teraz będzie Speedway 2. Ekstraliga

Spore zmiany w polskim żużlu. Od 2024 roku w systemie ligowym znajdzie się przestrzeń dla dwóch odrębnych lig zarządzanych przez jeden podmiot.

Pod auspicjami Ekstraligi Żużlowej znajdą się Speedway Ekstraliga (obecna nazwa: PGE Ekstraliga), a także dotychczasowa 1. Liga Żużlowa.

Te drugie rozgrywki, co jest dość zaskakujące, zmienią nazwę na Speedway 2. Ekstraliga!

Zmiana nazwy pierwszej ligi to niejedyna modyfikacja. Zdecydowano się też na nową identyfikację wizualną.

Nasze logo jest otwarte na funkcjonowanie w przestrzeni sponsoringowej, a więc mamy komercyjną nazwę rozgrywek – PGE Ekstraligę – najwyższą klasę rozgrywkową oraz aktualnie Speedway 2. Ekstraligę, przy czym prowadzimy już od jakiegoś czasu zaawansowane rozmowy dotyczące sponsoringu tytularnego z bardzo poważnym graczem na rynku. Nie jest wykluczone, że w nowym sezonie rozgrywki drugiego szczebla ligowego będą miały nazwę nowego podmiotu komercyjnego – powiedział Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej, cytowany przez speedwayekstraliga.pl.

Na razie nie wiadomo, jaką nazwę nosić będzie 2. liga. W tym przypadku jednak również ma dojść do zmiany. Kto wie, czy przypadkiem dwójki nie zastąpi trójka…