Zadyszka Avii… Damian Mrówka katem żółto-niebieskich

Zadyszka Avii… Damian Mrówka katem żółto-niebieskich

W sobotnie popołudnie w ramach 30. kolejki grupy IV III ligi Avia Świdnik podejmowała na własnym stadionie zajmujące siódme miejsce w tabeli Podhale Nowy Targ. Podopieczni Dominika Bednarczyka przegrali 1:4 i była to dla nich pierwsza domowa porażka w tym roku. Katem żółto-niebieskich okazał się Damian Mrówka, który trzykrotnie pokonał Adriana Wójcickiego. Warto odnotować, że pierwszy raz w tym sezonie w podstawowym składzie świdniczan nie znalazł się Karol Barański.

KOMENTARZ TRENERA

Dominik Bednarczyk: – Przegraliśmy pierwszy mecz u siebie. Wydaje mi się, że wynik nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku, bo straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry. Do momentu, kiedy sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola na 2:2, to mecz układał nam się w miarę dobrze. Nie będę się wypowiadał na ten temat, bo jest od tego obserwator, który z pewnością zanotował całe zdarzenie. Szkoda tylko, że po raz drugi przegrywamy przy trójce sędziowskiej z Brzeska. Pierwszy raz miało to miejsce w Wólce Pełkińskiej. Przyjmujemy porażkę z godnością i postaramy się pracować nad tym, aby nie popełniać błędów, bo nie ukrywam, że dzisiaj kilka nam się przytrafiło, szczególnie przy stałych fragmentach gry, po których straciliśmy bramki. 

 NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Avia Świdnik zmierzy się na wyjeździe z Podlasiem Biała Podlaska (30 maja, 17:00).

Avia Świdnik – Podhale Nowy Targ 1:4 (1:2)
Bramki: Wojciech Białek 11’ (rzut karny) – Damian Mrówka 33’, 40’, 73’, Arkadiusz Lewiński 90+2’

Avia: Wójcicki – Jarzynka, Szymala (61’ Mazurek), Drelich, Lusiusz – Maluga (79’ Wołos), Głaz, Mroczek, Czułowski, Białek (79’ Nowak) – Prędota.

Żółte kartki dla Avii: Krystian Mroczek, Kacper Drelich, Wojciech Białek
Sędziował: 
Michał Fudala (Brzesko).

fot. Robert Romaniuk (archiwum)