Eliminacje Euro 2024 tabela i wyniki (Grupa E)

Eliminacje Euro 2024 tabela i wyniki (Grupa E)
fot. Icon Sport

Trwa walka o wyjazd na mistrzostwa Europy 2024. Jak obecnie prezentuje się eliminacje Euro 2024 tabela polskiej grupy? Rzućmy okiem na najważniejsze statystyki w kontekście batalii o wymarzoną przepustkę.

Eliminacje Euro 2024 – Grupa E tabela

Poniżej zamieszczona została aktualna tabela grupa E eliminacje Euro 2024. Niewątpliwie warto uważnie się z nią zapoznać. Serdecznie do tego zachęcamy.

1. Albania 13
2. Polska 9
3. Czechy 8
4. Mołdawia 8
5. Wyspy Owcze 1

Grupa E – wyniki eliminacji Euro 2024

Znamy kolejne eliminacje Euro 2024 wyniki grupy E! 12 października z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn pauzować musieli reprezentanci Mołdawii. Doszło więc do bezpośrednich spotkań Wysp Owczych z Polską oraz Albanii z reprezentacją Czech.

Jakie wyniki tym razem padły i kto spisał się lepiej? Oto rezultaty meczów rozegranych 12 października 2023 roku – eliminacje Euro 2024 grupa E:

  • Wyspy Owcze – Polska 0:3
  • Albania – Czechy 3:0

Możemy chyba stwierdzić z pełnym przekonaniem, że szczęście wreszcie nam sprzyja. Co jest tego oznaką? Przede wszystkim brak wstydliwej porażki w starciu z dużo niżej notowanymi Farerami. Michał Probierz jako pierwszy selekcjoner reprezentacji Polski w XXI wieku zdołał wygrać w swoim debiucie. Dodatkowo Albańczycy pokonali wysoko Czechów.

Trudno o lepszą informację, albowiem wynika z tego mniej więcej tyle, że w przypadku zwycięstwa nad Mołdawią 15 października podczas listopadowego zgrupowania zagramy z reprezentacją Czech o bezpośredni awans na Euro. Brzmi zachęcająco, prawda?

Biało-czerwoni byli w ostatnich latach sprawcami wielu zarówno pozytywnych, jak i negatywnych niespodzianek, dlatego też o niczym absolutnie nie należy przesądzać. Mamy jednak jakieś dziwne poczucie, że wszystko skończy się dobrze. Takiego pozytywnego nastawienia życzymy także i Wam!

Eliminacje Euro 2024 – terminarz Grupy E

Kiedy kolejne mecze reprezentacji Polski, jeżeli chodzi o eliminacje Euro 2024 grupa E?

15 października 2023
Polska – Mołdawia

17 listopada 2023
Polska – Czechy
Na pewno warto uważnie śledzić pojedynki z udziałem Biało-czerwonych. Mamy nadzieje, że zagwarantują nam mnóstwo pozytywnych emocji i będą notować wygraną za wygraną. Najbliższe spotkanie Polski 15 października. Wówczas zagramy u siebie z Mołdawią.