MŚ Siatkarzy 2022 drabinka: ćwierćfinały, półfinały, finał, kiedy, gdzie i kto gra?

polska brazylia gdzie oglądać

Rywalizacja najlepszych ekip reprezentacji narodowych na świecie trwa aktualnie w najlepsze. Część rozstrzygnięć jest już od jakiegoś czasu znana, jednak na komplet wyników trzeba jeszcze chwilę poczekać. Jaki kształt przybiera zatem mistrzostwa świata w siatkówce 2022 drabinka? Oto garść niezbędnych informacji.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 drabinka fazy pucharowej

Starcia 1/8 finału nadal trwają, dlatego też na MŚ siatkarzy 2022 drabinka ma jeszcze kilka wyraźnych niewiadomych. W premierowym dniu rywalizacji w fazie play-off stosunkowo gładki awans do najlepszej ósemki turnieju uzyskały ekipy Włoch oraz Słowenii. Ci pierwsi w pokonanym polu pozostawili reprezentację Kuby, natomiast współgospodarze czempionatu w czterech setach rozprawili się z reprezentacją Niemiec. Oba te triumfy były raczej triumfami planowymi, tak więc na pierwsze niespodzianki trzeba było jeszcze poczekać.

Jak się okazało, czas oczekiwania na sensacje nie był zbyt długi. Na kilka godzin przed spotkaniem z udziałem podopiecznych Nikoli Grbica do swojego spotkania 1/8 finału przystępowali reprezentanci USA. W teorii ich potyczka z Turkami miała być szybka i bezbolesna. Pięciosetowego, wyniszczającego boju nie spodziewał się w tym przypadku absolutnie nikt. Czy to dobry znak dla Polaków przed potyczką ćwierćfinałową? Zdania na ten temat są wyraźnie podzielone.

Według jednej ze stron podrażnieni Amerykanie będą chcieli udowodnić w kolejnej rundzie, iż nadal są drużyną, którą należy zaliczać do absolutnego światowego topu. Zdaniem innych Polakom nic lepszego nie mogło się teraz przydarzyć. Bartek Kurek i spółka zachowali bowiem nieco więcej sił dzięki błyskawicznej wygranej nad Tunezją. Oby tylko udało im się teraz spożytkować tę energię w odpowiednim momencie.

O ile w szeregach USA panuje na pewno spora radość po szczęśliwym zwycięstwie nad Turcją, o tyle emocje w kadrze holenderskiej są bez wątpienia zgoła inne. Należy albowiem pamiętać, że starcie Pomarańczowych z Ukrainą było zapowiadane jako wyjątkowo jednostronne. Jego wynik okazał się jednakże wyjątkowo niekorzystny dla ekipy z Niderlandów i ćwierćfinał siatkówka 2022 padł łupem naszych walecznych sąsiadów zza wschodniej granicy.

MŚ siatkarzy 2022 ćwierćfinały

W chwili tworzenia tego artykułu końcowy wynik pojedynku pomiędzy reprezentacjami Francji oraz Japonii nie jest jeszcze znany. Mistrzostwa świata siatkówka 2022 drabinka ćwierćfinałowa nie jest więc do końca kompletna. Zainteresowani mogą aczkolwiek sprawdzić, że przedstawia się na ten moment następująco:

·       Serbia/Argentyna – Brazylia/Iran, 8.09.2022, godz. 17.30 (Gliwice)

·       Polska – Stany Zjednoczone, 8.09.2022, godz. 21.00 (Gliwice)

·       Włochy – Francja, 7.09.2022, godz. 18.00 (Lublana)

·       Słowenia – Ukraina, 7.09.2022, godz. 21.00 (Lublana)

MŚ siatkarzy 2022 drabinka półfinałów

Po zaledwie jednodniowej przerwie do walki o strefę medalową przystąpią cztery najlepsze zespoły siatkarskiego mundialu. Aktualnie oczywiście absolutnie nie wiadomo, kto będzie miał sposobność gry w tych meczach. Układ ewentualnych par jest jednakże znany:

·       Polska/Stany Zjednoczone – Serbia/Argentyna/Brazylia/Iran, 10.09.2022 (Katowice)

·       Słowenia/Ukraina – Włochy/Francja/Japonia, 10.09.2022 (Katowice)

MŚ siatkarzy 2022 finał – kiedy, gdzie?

Na MŚ siatkarzy 2022 ćwierćfinały wedle ogólnodostępnego harmonogramu powinny zakończyć się późnym wieczorem 8 września. Już trzy dni później (11.09) w katowickim Spodku dojdzie natomiast do najważniejszego pojedynku na przestrzeni całego turnieju. Dwie najlepsze ekipy zmierzą się wtedy w meczu o złoto. Początek tradycyjnie o 21:00.

Kiedy grają Polacy ćwierćfinał MŚ w siatkówce 2022?

Drabinka mistrzostw świata w siatkówce 2022 wskazuje jasno, że ćwierćfinałowe spotkanie z udziałem reprezentantów Polski będzie miało miejsce w dniu 8 września bieżącego roku. Rywalami rzecz jasna USA, a sam początek starcia punktualnie o godz. 21:00