Z kim zagrają polscy siatkarze? Kiedy następny mecz w 1/4 finału? (MŚ siatkarzy 2022)

Z kim zagrają polscy siatkarze? Kiedy następny mecz w 1/4 finału? (MŚ siatkarzy 2022)

Kibice zgromadzeni dziś na Arenie Gliwice mieli mnóstwo powodów do radości. Imponujące zwycięstwo nad reprezentacją Tunezji dało bowiem nam wszystkim odpowiedź na pytanie, kiedy i z kim zagrają polscy siatkarze w kolejnej rundzie światowego czempionatu. Zadanie nie będzie oczywiście należało do najłatwiejszych, lecz Biało-czerwoni pokazali już wielokrotnie, że to takich zadań zostali wręcz stworzeni.

Z kim zagrają polscy siatkarze w 1/4 finału Mistrzostw Świata 2022?

Kiedy wiadomo było z kim grają polscy siatkarze w 1/8 finału mistrzostw świata, to w domach większości rodzimych sympatyków siatkówki zapanowała ogromna radość. Trudno zaliczać bowiem Tunezyjczyków do ścisłej światowej czołówki. Rzeczoną sporą różnicę poziomów było widać oczywiście na boisku. Nie licząc chwilowych przestojów podopieczni Nikoli Grbica mieli cały niedzielny mecz pod absolutną kontrolą. Po niespełna dwóch godzinach interesującego boju stało się zatem jasne, że w następnej rundzie zmagań na Polaków czeka kolejny już pojedynek z reprezentacją USA.

Kiedy grają polscy siatkarze następny mecz?

Kiedy grają polscy siatkarze swoje starcie ćwierćfinałowe nie jest jeszcze do końca wiadome. Pewne jest wyłącznie to, że ćwierćfinał z ich udziałem zaplanowano na dzień 8 września bieżącego roku. Będzie to drugi dzień pojedynków 1/4 finału. 7 września na hali w Lublanie zażartą walkę o półfinały stoczą cztery pozostałe drużyny zaliczane do najlepszej ósemki polsko-słoweńskiego turnieju.

[AKTUALIZACJA]

Jest już jasne, iż spotkanie reprezentacji Polski z USA odbędzie się w dniu 8 września 2022 roku o godz. 21:00.