MŚ Siatkarzy 2022 drabinka: półfinały i finał, kto z kim gra, kiedy grają siatkarze?

siatkarze ln

Przed nami absolutnie ostatnia prosta Mistrzostwa Świata w siatkówce. Drabinka turniejowa zawiera już zaledwie cztery ekipy i to one rozwiążą pomiędzy sobą kwestię tegorocznego tytułu najlepszej reprezentacji narodowej na świecie. Jakie ekipy staną naprzeciw siebie w przedostatniej fazie zmagań i kiedy odbędą się półfinały siatkówka? Wszelkie informacje w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Mistrzostwa Świata w siatkówce 2022 drabinka półfinałowa

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, MŚ siatkarzy 2022 drabinka składa się w tej chwili z zaledwie czterech drużyn. Są to kolejno Brazylia, Polska, Słowenia oraz Włochy. Te cztery niezwykle utytułowane reprezentacje dobrano w następujące pary, które już za kilkadziesiąt godzin stoczą ze sobą wyjątkowo pasjonujące pojedynki o awans do wielkiego finału turnieju:

Polska – Brazylia

Brazylijczycy to ekipa, z którą w decydujących fragmentach wielkich siatkarskich imprez spotykamy się niezwykle często. Tak było chociażby podczas czempionatu w 2014 oraz 2018 roku. Nieznaczna różnica polega tylko na tym, iż wtedy były to spotkania, które miał wyłonić zwycięzcę całych mistrzostw, a tym razem nasze drogi skrzyżowały się w 1/2 finału. Tak bowiem wygląda drabinka MŚ siatkówka.

Biało-czerwoni powinni być już raczej przygotowani na to, że oczekiwania wobec nich są niezwykle duże. Ciężko jednak nie wymagać wiele od zespołu, który sięgał po mistrzowski tytuł na dwóch poprzednich czempionatach. Czy w ten sobotni wieczór naszym Orłom uda się zatem wykonać wielki krok do mistrzostwa numer trzy? Mocno ściskamy za to kciuki.

Słowenia – Włochy

Współgospodarze tegorocznej imprezy staną przed zadaniem pokonania aktualnych siatkarskich mistrzów Europy. W ich przypadku pojedynki z reprezentacją Włoch także są przysłowiowym chlebem powszednim. Identyczny skład co niniejszy półfinał miało bowiem starcie rozstrzygające o wspomnianym mistrzostwie Starego Kontynentu. W 2021 roku w długim pięciosetowym boju więcej zimnej krwi zachowali gracze z Półwyspu Apenińskiego. Tym razem o powtórzenie tego wyniku może być wyjątkowo trudno.

Zdaniem większości “fachowców” podopieczni Ferdinando De Giorgiego mimo wszystko mają zdecydowanie więcej atutów, aby zostawić Słoweńców w pokonanym polu i stoczyć walkę o złoto w kolejnej dużej siatkarskiej imprezie. Ile w tym prawdy? Tego dowiemy się już niebawem.

Kiedy półfinały Mistrzostw Świata siatkówka 2022?

Ogólnodostępny terminarz wskazuje jasno. Półfinały mistrzostw świata siatkówka zaplanowano na dzień 10 września bieżącego roku. Pierwsze ze spotkań powinno wystartować punktualnie o godz. 18:00, a drugie dokładnie trzy godziny później tj. o 21:00. W tym pierwszym wystąpią Biało-czerwoni. Warto to zanotować, aby nie przegapić choćby minuty z tego arcyciekawego pojedynku.