Kiedy następny mecz polskich siatkarzy? Z kim zagrają w 1/2 finału? (MŚ siatkarzy 2022)

Kiedy następny mecz polskich siatkarzy? Z kim zagrają w 1/2 finału? (MŚ siatkarzy 2022)

Po niezwykle emocjonującym thrillerze Biało-czerwoni pokonali reprezentację USA po raz drugi. Tym razem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było aż pięć setów. Rezultat tej rywalizacji wyjaśnił nam jednoznacznie, z kim zagrają polscy siatkarze w półfinale. Czy czeka ich łatwa potyczka? Niekoniecznie. Ponownie potrzeba będzie dać z siebie absolutnego maxa.

Z kim zagrają Polscy siatkarze? Kiedy następny mecz (1/2 finału)?

Drabinka mistrzostw świata ułożona jest tak, że już przed pierwszym gwizdkiem dzisiejszego spotkania było dokładnie wiadomo, z kim zagrają siatkarze w razie ewentualnego zwycięstwa. Los skrzyżował drogi Polaków z popularnymi Canarinhos, a więc rywalem, z którym zwykle było nam wyjątkowo nie po drodze.

Droga reprezentacji Polski do półfinału MŚ siatkarzy 2022

Niemal od chwili rozlosowania grupowych rywali Polaków było wiadome, iż jedynym przeciwnikiem mogącym napsuć naszym Orłom nieco krwi będą Amerykanie. Potwierdziło się to na boisku, kiedy po dwóch prostych triumfach z Bułgarią oraz Meksykiem popularni Jankesi urwali aktualnym mistrzom świata jednego z setów w trzecim meczu grupowym.

Tunezję w 1/8 finału ciężko było rozpatrywać jako realne zagrożenie dla naszych reprezentantów. Gdy okazało się, że w ćwierćfinale po drugiej stronie siatki ponownie pojawią się reprezentanci USA, to w oczach i sercach wielu sympatyków siatkówki pojawił się spory niepokój. Jak się dziś okazało, zupełnie niepotrzebnie.

Droga reprezentacji Brazylii do półfinału MŚ siatkarzy 2022

Trzeba sobie otwarcie powiedzieć, że reprezentanci Brazylii musieli włożyć w awans nieco więcej wysiłku od Bartka Kurka i spółki. Już podczas rywalizacji grupowej solidny opór stawiali im bowiem m.in. Kubańczycy. Po rozpoczęciu zmagań w fazie play-off przyszło planowane zwycięstwo z Iranem. Ćwierćfinał to bój z odwiecznym rywalem tj. reprezentacją Argentyny. Bój co prawda wygrany, lecz także okupiony sporym wysiłkiem.

Wiele osób pyta także, kiedy zagrają polscy siatkarze w 1/2 finału? To, kto zamelduje się w walce o złoto, rozstrzygnie się już 10 września bieżącego roku. Start spotkania punktualnie o godz. 18:00.