Z kim zagrają polskie siatkarki? Rywalki w drugiej grupie MŚ siatkarek 2022, kiedy mecz?

turcja-polska-ms-siatkarek

Jako że wczorajszego wieczoru podopieczne Stefano Lavariniego oficjalnie zakończyły zmagania w pierwszej fazie mundialowej rywalizacji, to coraz więcej pojawia się pytań, kiedy grają polskie siatkarki swoje kolejne spotkania na mistrzostwach. W niniejszym artykule postaraliśmy się pokrótce Wam to wyjaśnić. Serdecznie zapraszamy.

Z kim zagrają polskie siatkarki w drugiej grupie?

Dzięki bardzo dobrej grze w pierwszym etapie rywalizacji Polki zapewniły sobie grę w drugiej grupie mistrzowskiej. Tam na Biało-czerwone czekają jeszcze bardziej wymagające pojedynki niż te dotychczas. Po drugiej stronie siatki zameldują się bowiem Serbki, Amerykanki, Niemki oraz reprezentantki Kanady. Oprócz tego w grupie E znalazły się też oczywiście pozostałe zespoły z grupy B tj. Dominikana, Turcja oraz Tajlandia. Wielkie sportowe emocje są więc niemal gwarantowane.

Kiedy grają Polki na MŚ siatkarek 2022?

Wielu zagorzałych kibiców siatkówki już teraz zadaje sobie pytanie, gdzie grają siatkarki i kiedy odbędą się ich kolejne mecze. Tak się składa, że wszystkie pojedynki w ramach rywalizacji w drugiej grupie będą miały miejsce w łódzkiej Atlas Atenie. Krótki terminarz tych starć przedstawia się natomiast następująco:

  • Serbia – Polska (04.10.2022, godz. 20:30)
  • USA – Polska (05.10.2022, godz. 20:30)
  • Polska – Kanada (07.10.2022, godz. 20:30)
  • Polska – Niemcy (08.10.2022, godz. 20:30)

Z kim zagramy w fazie pucharowej, jeżeli awansujemy?

W kolejnej fazie zmagań, która rozpocznie się już 4 października, zagra szesnaście najlepszych reprezentacji narodowych na świecie. Z dwóch ośmiozespołowych grup awans do ćwierćfinałów uzyskają po cztery najlepsze. Jak będą przedstawiały się pary tej fazy turnieju? O tym przekonamy się już niebawem.