Szymon Marciniak poprowadzi finał Mistrzostw Świata 2022!

Szymon Marciniak poprowadzi finał Mistrzostw Świata 2022!

To już pewne! Polski sędzia Szymon Marciniak poprowadzi wielki finał mistrzostw świata 2022 w Katarze. W ramach tego pojedynku zmierzą się Francuzi i Argentyńczycy.

Szymon Marciniak z ogromnym sukcesem!

Niewątpliwie otrzymanie zadania sędziowania najważniejszego spotkania podczas mundialu to ogromny sukces polskiego arbitra. To jednocześnie bardzo wymowny dowód, że Polak zyskał ogromne zaufanie FIFA.

Razem z Marciniakiem przy finale pracować będą Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Do tej pory polska ekipa sędziowała dwa mecze mundialu.

Przypomnijmy, że Marciniak podczas fazy grupowej prowadził mecz Francja – Dania, a w 1/8 finału sędziował starcie Argentyny z Australią. Co bardzo istotne, w obu przypadkach Polacy zbierali pozytywne recenzje. Obyło się bez kontrowersji sędziowskich.

Mamy nadzieje, że w finale również spiszą się na medal. Pojedynek Argentyny z Francją zaplanowano na 18 grudnia, a początek nastąpi o godz. 16:00. Transmisja dostępna będzie w Telewizji Polskiej. Szykuje się fenomenalne widowisko, podczas którego o końcowym wyniku decydować mogą detale. Właściwa praca sędziów będzie więc bardzo ważna.