Żużel ekstraliga – faworyci i kursy bukmacherskie

8 kwietnia rusza PGE Ekstraliga. Wiele osób czeka na inauguracyjne spotkania w ramach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Przed rozpoczęciem sezonu warto rzucić okiem na PGE Ekstraliga kursy.

Żużel ekstraliga - faworyci i kursy bukmacherskie

Już niebawem rusza żużel ekstraliga!

Fani speedwaya z niecierpliwością czekali na ten moment. 8 kwietnia rozpoczną się zmagania w ramach żużel ekstraliga. Na ten dzień zaplanowano dwa spotkania. O godzinie 18:00 rozpocząć ma się pojedynek zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa – Fogo Unia Leszno, a o 20:30 – Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się z Motorem Lublin.

Kolejną porcję zmagań zaplanowano na 10 kwietnia. O 16:00 rozpocząć ma się pojedynek Arged Malesa Ostrów vs. ZOOleszcz GKM Grudziądz. Na 19:15 przewidziano z kolei początek rywalizacji w ramach starcia Betard Sparta Wrocław – For Nature Solutions Apator Toruń. Bezsprzecznie zanosi się na to, że żużel ekstraliga już w pierwszej kolejce przyniesie sporo emocji.

Na następną porcję wrażeń miłośnicy sportu żużlowego nie będą musieli czekać zbyt długo. Drugą rundę PGE Ekstraligi zaplanowano bowiem na 16 i 17 kwietnia. Bardzo ciekawie zapowiada się między innymi pojedynek Motor Lublin – Włókniarz Częstochowa.

PGE Ekstraliga faworyci – kim są?

Zawsze przed startem sezonu trwają dyskusje odnośnie do tego, kim są PGE Ekstraliga faworyci. Bukmacherzy uważają, że największe szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu ma Betard Sparta Wrocław. Ten zespół w zeszłym roku sięgnął po złote medale i pewnie ma wielki apetyt, by powtórzyć taki sukces. Łatwo o to bez wątpienia nie będzie. Tym bardziej, że w żużel ekstraliga nie będzie mógł startować Rosjanin Artiom Łaguta, jeden z liderów wrocławskiego zespołu.

Wysoko stoją też notowania takich ekip jak Moje Bermudy Stal Gorzów czy Włókniarz Częstochowa. Zaprezentowane żużel kursy podpowiadają, że zamieszać mogą również ekipy z Lublina, a także Torunia. Mniejsze szanse na Drużynowe Mistrzostwo Polski daje się Unii Leszno.

PGE Ekstraliga kursy na poszczególne ekipy są najwyższe w przypadku zespołów z Grudziądza oraz Ostrowa Wielkopolskiego. Część osób przewiduje, że grudziądzanie mogą mieć problemy z utrzymaniem się w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Częściej mówi się jednak o tym, że szeregi żużel ekstraliga opuścić może ekipa z Wielkopolski. Ostrowianie po awansie nie dokonali znaczących wzmocnień, co sprawia, że czeka ich naprawdę potwornie ciężka przeprawa.

Tak naprawdę ostrowianie mogą nie być zdecydowanym faworytem w żadnym spotkaniu. Wiadomo jednak, że to jest sport i tutaj różne rzeczy mogą się zdarzyć, więc niczego nie można przesądzać zbyt wcześnie. Żużel bywa szalenie nieprzewidywalny i czasem potrafi przynosić duże niespodzianki.

  • Sparta Wrocław – 3,25
  • Stal Gorzów – 3,5
  • Włókniarz Częstochowa – 5,00
  • Motor Lublin – 6,50
  • Apator Toruń – 7,50
  • Unia Leszno – 15,00
  • GKM Grudziądz – 150,00
  • Ostrovia Ostrów – 300,00

Postaw na zwycięzcę PGE Ekstraligi i odbierz wyjątkowy bonus od LVBET, w tym darmowy zakład.

Odbierz bonus

Czy na PGE Ekstraliga kursy i bukmacherzy zawsze mają rację?

Bukmacherzy rokrocznie dzielą się swoimi przewidywaniami na temat żużel ekstraliga. Warto jednak spoglądać na nie z przymrużeniem oka. Nie od dziś wiadomo bowiem, że przedsezonowe analizy są trochę jak wróżenie z fusów. Rzeczywistość często nijak ma się do teorii.

Wszelkie analizy mogą być jednak swego rodzaju naprowadzeniem. Pokazują one, jaką siłą dysponują poszczególne ekipy. Już po pierwszej kolejce PGE Ekstraligi przewidywania bukmacherów mogą zostać brutalnie zweryfikowane. Czas jednak pokaże, czy tak właśnie się stanie.

Na pewno warto z uwagą śledzić zmagania w ramach najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej i samodzielnie dokonywać rozeznania, a także oceny siły rażenia poszczególnych ekip.

0 0 votes
Article Rating