Szok! Michał Pazdan nie zagra już w Wieczystej!

Szok! Michał Pazdan nie zagra już w Wieczystej!
Credit: IMAGO

Wieczysta Kraków kontynuuje przebudowę zespołu przed debiutanckim sezonem w Ekstraklasie. Beniaminek poinformował o rozstaniu z trzema kolejnymi zawodnikami. Klub opuszczają Michał Pazdan, Rafał Pietrzak oraz Maciej Gajos. Szczególnie zaskakuje kwestia Pazdana.

Pazdan i inne odejścia z Wieczystej Kraków

Przygotowania do startu w PKO BP Ekstraklasie upływają w Krakowie pod znakiem dużych zmian kadrowych. Wcześniej Wieczysta pożegnała już między innymi Jacka Góralskiego, Michała Trąbkę, Tomasza Swędrowskiego, Joana Romana, Carlitosa czy Eliasa Olssona.

Teraz do tego grona dołączyli kolejni doświadczeni piłkarze. Klub oficjalnie potwierdził odejście Michała Pazdana, Rafała Pietrzaka i Macieja Gajosa.

– Dziękujemy za wszystkie występy, zaangażowanie i wkład w historię Wieczystej Kraków. Powodzenia, Panowie! – przekazał klub w oficjalnym komunikacie.

Michał Pazdan odchodzi mimo chęci pozostania

Największe emocje wywołało rozstanie z Michałem Pazdanem. Były reprezentant Polski był w ostatnim sezonie kapitanem drużyny i jednym z liderów szatni.

38-latek rozegrał w poprzednich rozgrywkach 30 spotkań, a wszystkie rozpoczynał w podstawowym składzie. Co więcej, sam zawodnik był zainteresowany pozostaniem w klubie.

Powód rozstania okazał się jednak formalny. Wieczysta musiała dostosować kadrę do zasad zgłaszania zawodników obowiązujących w Ekstraklasie.

Przepisy zmusiły klub do trudnych decyzji

Regulamin rozgrywek przewiduje limity dotyczące liczby zgłaszanych zawodników. Kluby mogą zarejestrować 17 seniorów bez ograniczeń narodowościowych, pięciu piłkarzy szkolonych w Polsce oraz maksymalnie trzech wychowanków.

Dla Wieczystej, która nie dysponuje szerokim zapleczem własnych wychowanków, oznacza to znacznie mniejsze pole manewru niż w przypadku takich klubów jak Lech Poznań czy Zagłębie Lubin.

Credit: IMAGO

Właśnie dlatego działacze zostali zmuszeni do podjęcia niełatwych decyzji kadrowych.

Pazdan – legenda Wieczystej

Choć jego przygoda z Wieczystą dobiegła końca, Michał Pazdan na stałe zapisał się w historii krakowskiego klubu. W żółto-czarnych barwach rozegrał 85 spotkań, zdobył sześć bramek i wywalczył aż trzy awanse.

Doświadczony obrońca był jednym z symboli projektu budowanego przez Wieczystą i odegrał ważną rolę w drodze klubu z niższych lig do Ekstraklasy.

Wieczysta przed debiutem w Ekstraklasie

Przed beniaminkiem intensywne tygodnie związane z kompletowaniem kadry na pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Wieczysta rozpocznie ligowe zmagania 24 lipca. Na inaugurację sezonu drużyna z Krakowa zmierzy się na wyjeździe z Radomiakiem Radom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.