Linette – Jabeur wynik meczu. Co za bój Polki na Roland Garros 2022!

Co za rollecoaster emocji zapewniły nam Polka i Tunezyjka w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros 2022! Mecz trwał dwie i pół godziny, a Magda Linette wyrzuciła z imprezy z jedną z lepszych tenisistek tego sezonu, Ons Jabeur! Sprawdź Linette – Jabeur wynik oraz przebieg meczu.

Magda Linette – Ons Jabeur wynik meczu – 2:1 (3:6, 7:6(4), 7:5)

Magda Linette już w pierwszym secie pokazała, że nie odda łatwo kortu faworyzowanej Tunezyjce. Potrafiła ją przełamać, ale ostatecznie pierwsza partia padła łupem Ons Jabeur 6:3. Później na twarzach kibiców pojawił się niepokój, bowiem Magda Linette zasygnalizowała problem z pachwiną i poprosiła o przerwę medyczną. Po kilku minutach wróciła jednak na kort, a mecz został wznowiony.

linette jabeur

Tunezyjka prowadziła w drugim secie 4:3 i wydawało się, że jest dwa gemy od zakończenia meczu, a wówczas Magda Linette dokonała wręcz niemożliwego. Doprowadziła do tie-breaka, a tam zaskoczyła Ons Jabeur. Polka wygrała drugą partię 7:6(4) i o wszystkim musiał zadecydować trzeci set.

W nim dość długo obie tenisistki broniły swoje podanie. Magda Linette w końcu przełamała Ons Jabeur i prowadziła już 4:2. Po raz pierwszy pojawiła się większa szansa na wygranie meczu. W następnym gemie Magda Linette straciła swoje podanie i było już tylko 4:3. Na korcie zaczęło padać, a sędziowie przerwali mecz Linette – Jabeur. Po kilku minutach udało się go jednak wznowić. Polka była blisko przełamania w następnym gemie (40:15), ale straciła przewagę i Jabeur wyrównała na 4:4.

W kolejnym gemie przy swoim podaniu Magda Linette odgryzła się Tunezyjce i było 5:4. To oznaczało szansę dla Polki na zakończenie meczu, jeżeli udałoby jej się przełamać Ons Jabeur. Tunezyjka obroniła jednak własne podanie i było 5:5. Magda Linette odgryzła się gemem do zera i prowadziła 6:5, stając przed kolejną szansą na ostatniego gema. Polka odwróciła losy przy gemie serwisowym rywalki i wykorzystała pierwszą piłkę meczową, sensacyjnie awansując do kolejnej rundy Roland Garros 2022! Brawo Magda Linette! Cóż za rollecoaster!