Roland Garros 2023 terminarz – program turnieju

Jak prezentuje się Roland Garros 2023 terminarz? Kiedy mecze? Ile jest rund we French Open? Turniej w Paryżu rozpoczął się 28 maja, a najlepsi zagrają aż siedem meczów. Szczegóły poniżej.

Roland Garros 2023 terminarz
Icon Sport

Terminarz Roland Garros 2023 – najważniejsze daty

Najbliższy mecz Świątek z Haddad Maią, 8 czerwca 2023 roku, jako drugi od godziny 15:00, po zakończeniu starcia Muchova – Sabalenka.

Znamy już kompletny Roland Garros 2023 terminarz. Turniej rozpocznie się 28 maja 2023 roku od meczów pierwszej rundy, a zakończy 11 czerwca 2023 roku finałem mężczyzn.

 • 28 maja – 1 runda
 • 29 maja – 1 runda
 • 30 maja – 1 runda
 • 31 maja – 2 runda
 • 1 czerwca – 2 runda
 • 2 czerwca – 3 runda
 • 3 czerwca – 3 runda
 • 4 czerwca – 4 runda
 • 5 czerwca – 4 runda
 • 6 czerwca – ćwierćfinały
 • 7 czerwca – ćwierćfinały
 • 8 czerwca – półfinały kobiet
 • 9 czerwca – półfinały mężczyzn
 • 10 czerwca – finał kobiet
 • 11 czerwca – finał mężczyzn

W tym miejscu widać też, ile jest rund na Roland Garros 2023. Terminarz podpowiada, że cztery rundy, a następnie ćwierćfinały, półfinały i finały. Zatem najlepsi tenisiści będą musieli rozegrać siedem meczów w ciągu dwóch tygodni. Chyba, że zdarzy się taka sytuacja, że do finału dojdzie kwalifikant, to wówczas liczba spotkań rośnie aż do dziesięciu. Nie bez powodu zatem mówi się, że French Open jest turniejem dla najbardziej wytrwałych tenisistów. Daty, które warto zapisać przy okazji przeglądania terminarza, to z pewnością 6 i 7 czerwca. Właśnie wtedy rozpoczną się mecze 1/4 finału Roland Garros 2023, a więc kluczowa faza turnieju, gdzie będziemy mieli już dokładne rozeznanie, kto może wygrać na paryskich kortach.

Iga Świątek faworytką rywalizacji kobiet

Nikt nie ma wątpliwości, spoglądając w Roland Garros 2023 terminarz, że to Polka będzie faworytką rywalizacji kobiet. Każdy doskonale wie, że Iga Świątek uwielbia grać w Paryżu. To tutaj wygrała swojego pierwszego Wielkiego Szlema w 2020 roku, a sukces ten potwórzyła przed rokiem. Na kortach Rolanda Garrosa stanie więc do obrony tytułu mistrzowskiego. Choć Polka w ostatnich tygodniach prezentowała wyborną formę na mączce, to wielu drży o jej dyspozycję. Zacznijmy od tego, że po kontuzji wygrała turniej w Stuttgarcie, a później doszła do finału w Madrycie. Problem w tym, że Iga Świątek musiała się wycofać z ćwierćfinału w Rzymie. To turniej, który poprzedził French Open 2023. Iga Świątek nabawiła się kontuzji uda i wielu kibiców obawia się, że na Rolandzie Garrosie nie będzie grała w pełni komfortowo. Wydaje nam się jednak, że Iga zdąży się zregenerować, a na pewno zdąży to zrobić przed kluczowymi meczami.

Carlos Alcaraz w drodze po kolejny wielki triumf?

Jeżeli chodzi o rywalizację mężczyzn, to spoglądając w terminarz Roland Garros 2023 widzimy, że wielkim faworytem będzie Carlos Alcaraz. Zdaniem wielu, Hiszpan ma wszelkie argumenty żeby rozpocząć marsz w stronę wyczynu swojego wielkiego rodaka, Rafaela Nadala, który wygrywał French Open aż czternastokrotnie. Alcaraz wygrał w tym sezonie już cztery turnieje, w tym trzy na kortach ziemnych. Jeśli chodzi o mączkę, to młody Hiszpan okazał się najlepszy w prestiżowym turnieju Masters w Madrycie, a także w Barcelonie i Buenos Aires. Co ciekawe, Alcaraz na razie tylko raz wygrał Wielkiego Szlema, a mialo to miejsce podczas ubiegłorocznego US Open. Kim będą najgroźniejsi rywale Alcaraza podczas French Open 2023? Terminarz wskazuje na takie nazwiska, jak Djoković, Miedwiediew czy rewelacyjny w tym sezonie Rune. Z naszej strony liczymy na dobrą postawę Huberta Hurkacza na Roland Garros 2023. Terminarz będzie dla Polaka determinujący, a konkretnie, trudność drabinki, z którą będzie musiał się zmierzyć.