Roland Garros 2022 drabinka – WTA i ATP French Open

French Open trwa w najlepsze, a to doskonała okazja, żeby przyjrzeć się, jak aktualnie wygląda na wielkoszlemowym Roland Garros 2022 drabinka. Kto może z kim zagrać w następnych rundach i przede wszystkim, na jakich rywali mogą wpaść Polacy?

Drabinka Roland Garros 2022 – gra pojedyncza mężczyzn (ATP)

W męskiej drabince widzimy przede wszystkim, że może dojść do hitowego ćwierćfinału, pomiędzy Novakiem Djokoviciem, a Rafaelem Nadalem. Taki potencjalny mecz śmiało możnaby nazwać przedwczesnym finałem Roland Garros 2022. Drabinka pokazuje także, że w tej połówce kolejnym ćwierćfinałem może być niemniej pasjonujący mecz, pomiędzy Alexandrem Zverevem, a Carlosem Alcarazem. W drugiej połówce ATP Roland Garros 2022 znaleźli się za to tacy tenisiści, jak Ruud, Sinner, Miedwiediew, Carreno Busta czy nasz Hubert Hurkacz. Na papierze jest ona nieco słabsza i organizatorzy spodziewają się, że to w pierwszej połówce będzie przyszły zwycięzca French Open. Największe szanse daje się Djokoviciowi, Nadalowi oraz Alcarazowi.

Zobacz, jak wygląda drabinka Roland Garros 2022 w turnieju mężczyzn. Kliknij na obrazki, żeby je powiększyć.

atp roland garros 2022 drabinka
Kliknij żeby powiększyć
atp roland garros 2022 drabinka
Kliknij żeby powiększyć

Roland Garros 2022 drabinka gry pojedynczej kobiet (WTA)

Pasjonująco wygląda także rywalizacja w turnieju kobiet. Wśród pań na French Open 2022 drabinka wskazuje, że Iga Świątek w półfinale może trafić potencjalnie na Paulę Badosę, a wcześniej na Karolinę Pliskovą. Ewentualny finał Roland Garros 2022 może być rywalizacją pomiędzy Świątek, a przykładowo Sakkari czy Azarenką, które znalazły się w drugiej połówce drabinki. Losowanie nie pomogło z kolei Barborze Krejcikovej. Obrończyni tytułu odpadła już w pierwszej rundzie French Open 2022.

Poniżej zobaczysz, jak wygląda drabinka Roland Garros 2022 na turniej kobiet. Kliknij na zdjęcia, żeby je powiększyć.

WTA Roland Garros 2022 drabinka
Kliknij i powiększ obrazek
drabinka roland garros 2022
Kliknij żeby powiększyć drabinkę

Zobacz ponadto, kiedy grają Polacy na Roland Garros 2022.

3.3 3 votes
Article Rating