Roland Garros 2022: Iga Świątek zdecydowaną faworytką. Kto jej może zagrozić? Kiedy zagra?

Na naszych oczach rodzi się nowa legenda tenisa ziemnego. To Iga Świątek, która wygrała pięć turniejów z rzędu, a od 28. meczy jest niepokonana. Nie może więc dziwić, że na Roland Garros 2022 Iga Świątek uważana jest za zdecydowaną faworytkę paryskiego turnieju. Sprawdzamy, kto może jej zagrozić. Wiadomo także, kiedy zagra Świątek na Rolandzie Garrosie.

Iga Świątek na Roland Garros 2022 faworytką ekspertów

Zarówno eksperci, jak i zakłady bukmacherskie faworyzują Polkę. Już raz w swojej karierze, a dokładnie w 2020 roku Iga Świątek wygrała Rolanda Garrosa. Czy powtórzy ten sukces? Wydaje się, że wszystkie karty ma w ręku, a tak właściwie, to w tenisowej rakiecie.

Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką. Kurs bukmacherski na jej zwycięstwo waha się w granicach 2 złotych. 8:1 bukmacherzy płacą z kolei za zwycięstwo Simony Halep. Rumunka uważana jest za najgroźniejszą konkurentkę Igi Świątek. Z jednej strony może to dziwić, bo Halep od wygranego jedynego w tym sezonie dla siebie turnieju w Melbourne, nie dotarła do żadnego kolejnego finału. Z drugiej jednak Halep potrafi mobilizować się na Wielkie Szlemy, a Rolanda Garrosa wygrała już w 2018 roku.

 

Roland Garros 2022 Iga Świątek

Wśród innych kandydatek do triumfu na Roland Garros 2022 wymienia się takie nazwiska, jak Paula Badosa, Ons Jabeur czy Maria Sakkari. Tutaj jednak bukamcherzy płacą już za każdą postawioną złotówkę po kilkanaście.

Na Roland Garros 2022 Iga Świątek przygodę rozpocznie 22 maja. Nie znamy jeszcze jej rywalki, ani dokładnej godziny meczu. Wciąż trwają kwalifikacje do French Open.

Poza tym, wiemy kto nie zagra na tegorocznym Rolandzie Garrosie oraz kiedy odbędzie się losowanie drabinki.

0 0 votes
Article Rating