Roland Garros 2022: koszmar czołowego tenisisty. Kontuzja wykluczyła go z turnieju

Dopiero co wczoraj w naszym tekście przyglądaliśmy się, kto nie zagra na Roland Garros 2022, a już niestety napłynęły kolejne złe informacje. Lista nieobecnych powiększyła się o następne nazwisko.

Roland Garros 2022 bez Gaela Monfilsa

Najwyżej notowany w rankingu ATP Francuz, Gael Monfils (22. miejsce) nie zagra na Roland Garros 2022. Reprezentanta Trójkolorowych po raz ostatni oglądaliśmy na korcie na turnieju w Madrycie, kiedy to w meczu 1/16 finału przegrał z Novakiem Djokoviciem. Gael Monfils poinformował właśnie, że nie zagra na Roland Garros 2022. Powodem jest kontuzja prawej pięty. Póki co nie wiadomo, kiedy Monfils wróci na korty. Czeka go zabieg.

roland garros 2022

Wskutek absencji Monfilsa, żaden z reprezentantów Francji nie będzie rozstawiony na Roland Garros 2022. To przykra niespodzianka dla gospodarzy paryskiego turnieju. Z Monfilsem łączono właśnie największe nadzieje. I choć nie był wymieniany w gronie faworytów Rolanda Garrosa, to w tym roku, chociażby na turnieju w Adelajdzie, który wygrał, pokazał, że potrafi grać, jak mało kto.

0 0 votes
Article Rating