Roland Garros 2022: nieudany początek kwalifikacji dla Polaków

Oczekując na drabinkę główną Rolanda Garrosa, która wejdzie do gry 22 maja 2022, przyglądamy się, jak wyglądają wyniki kwalifikacji. Niestety, ale na samym początku walki o udział w turnieju głównym, Polscy kibice nie otrzymają dobrych informacji. Katarzyna Kawa przegrała już w pierwszym meczu i na Roland Garros 2022 w turnieju gry pojedynczej już na pewno nie zagra. Drugim naszym kwalifikantem jest Kacper Żuk, który wejdzie do gry 17 maja. Sprawdź szczegóły

Zły początek kwalifikacji Roland Garros 2022

Zajmująca 132. miejsce w rankingu WTA, Katarzyna Kawa odpadła już w pierwszej rundzie kwalifikacji do Rolanda Garrosa. Polka musiała uznać wyższość utalentowanej, aczkolwiek znacznie niżej notowanej (192. WTA) Czeszki, Lindy Fruhvirtowej. Mecz rozpoczął się fatalnie dla Polki, bowiem pierwszego seta przegrała 0:6. W drugim, przy wyniki 1:4 próbowała jeszcze odwrócić jego losy, ale ostatecznie to Fruhvirtowa zakończyła decydującą dla siebie partię zwycięstwem 6:4. Spotkanie trwało zaledwie 1 godzinę i 13 minut. Katarzyna Kawa marzenia o udziale w grze pojedynczej na Roland Garros 2022 musi odłożyć przynajmniej na rok. Wciąż ma jednak szansę na dobry wynik w deblu.

roland garros 2022
roland garros 2022

Kacper Żuk kwalifikacje do Roland Garros 2022 rozpocznie już jutro, 17 maja. Jego rywalem będzie Niemiec, Cedrik-Marcel Stebe. Obaj tenisiści powalczą nie tylko o kolejny krok w stronę turnieju głównego, ale też o przełamanie. Żuk przegrał bowiem dwa ostatnie mecze, a jego rywal aż cztery.

Przeczytaj także: Iga Świątek faworytką Rolanda Garrosa.

0 0 votes
Article Rating