Roland Garros 2023 Polacy – kiedy grają mecze, z kim?

Na wielkoszlemowym turnieju Roland Garros 2023 Polacy są obecni i to w silnej obsadzie. W związku z tym warto wiedzieć kiedy grają Polacy w Roland Garros 2023.

Kiedy grają Polacy w Roland Garros 2023?

Dowiedz się jak wyglądają na Roland Garros 2023 mecze Polaków. Kiedy grają i z kim? Wszystko sprawdzisz na poniższej liście.

  • Hubert Hurkacz – Juan Pablo Varillas, 2 czerwca 2023, jako czwarty mecz od godziny 11:00 (po Fognini – Ofner), a więc około 16:00 – 17:00.
  • Iga Świątek – Wang, 3 czerwca 2023 roku, o nieznanej jeszcze godzinie

Znamy już na Roland Garros 2023 kalendarz spotkań, a zatem wiemy kiedy grają Polacy.

Wszystkie mecze Polaków na Roland Garros 2023 możesz oglądać za darmo w serwisie Betclic. Wymagana jest rejestracja konta. Znajdziesz tam także darmowe transmisje z pozostałych spotkań French Open 2023.

Oglądaj tutaj

Jak zatem widać, na Roland Garros 2023 Polacy zameldowali się w silnej obsadzie. W kwalifikacjach nie udało się niestety Katarzynie Kawie, która odpadła już w pierwszej rundzie. W drugiej rundzie odpadła Maja Chwalinska. W turnieju głównym z kolei w pierwszej rundzie z imprezą pożegnała się Magda Linette.

Roland Garros 2023 Polacy
Icon Sport

Roland Garros 2023 Polacy – kto gra?

Skoro wiadome jest, kiedy grają Polacy na Roland Garros 2023, to warto też bliżej poznać którzy biało-czerwoni grają i jakie nadzieje wiążemy z ich występami w grze pojedynczej.

Iga Świątek

Bez dwóch zdań, największe nadzieje wiążemy z występem Igi Świątek na Roland Garros 2023. Mecze Polaków to jednak nie tylko Iga, ale warto wspomnieć, że raszynianka wygrała ten turniej dwukrotnie i w tym roku celuje w trzeci triumf w Paryżu. Jest zdecydowaną faworytką.

Hubert Hurkacz

W ostatnich tygodniach Hubert Hurkacz nie zachwycał na mączce, ale wiemy, że lubi mobilizować się na najważniejsze imprezy. Po cichu liczymy, że Hurkacz na Roland Garros 2023 osiągnie wynik co najmniej taki, jak w zeszłym roku. Wówczas awansował do czwartej rundy.

Magda Linette

Poznanianka notuje swój najlepszy sezon w karierze. Czy potwierdziła to podczas Roland Garros 2023? Niestety nie. Linette odpadła już w pierwszej rundzie, przegrywając z Leylah Fernandez. Najlepszy wynik Magdy na Roland Garros to półfinał z 2021 roku, którego nie udało się poprawić.

Magdalena Fręch

Fręch do tej pory miała okazję raz zagrać we French Open 2023. W 2018 roku dotarła do drugiej rundy. Czy po pięciu latach przerwy będzie błyszczeć w Paryżu? Co ciekawe, Magdalena została uwzględniona w drabince głównej bez kwalifikacji.

Maja Chwalińska

Przez kwalifikacje Roland Garros 2023 nie przebrnęła Maja Chwalińska. Polka odpadła w drugiej rundzie.

Katarzyna Kawa

Niestety, jak już wspomnieliśmy na Roland Garros 2023 Polacy to nie Katarzyna Kawa. Polka przegrała w pierwszej rundzie eliminacji.