Z kim zagra Iga Świątek w Roland Garros 2022? Kiedy najbliższy mecz?

Wiemy już, z kim zagra Iga Świątek, kiedy mecz Polki na Roland Garros 2022? Zobacz przy okazji, jak wygląda turniejowa drabinka French Open.

Sprawdź z kim zagra Świątek, kiedy i o której godzinie najbliższy mecz?

W pierwszej rundzie Roland Garros 2022 Iga Świątek grała z kwalifikantką, Łesią Curenko. Mecz został rozegrany 23 maja 2022 o godzinie 12:00. Wiemy, jak wygląda drabinka Świątek, a to pozwala wysnuć przewidywania, z kim zagra w kolejnych rundach Roland Garros 2022. Wiemy już z kim zagra w kolejnym meczu. Sprawdź tutaj szczegóły.

z kim zagra Iga Świątek

Potencjalne rywali Igi Świątek w kolejnych meczach Roland Garros 2022 wytypowaliśmy ze wskazaniem na zawodniczki, które znajdują się najwyżej w rankingu WTA. To one mogą trafić na drodze Świątek, jeżeli Polka wygra następny mecz, a także one okażą się zwyciężczyniami.

  • 1. runda: Łesia Curenko
  • 2. runda: Iga Świątek – Alison Riske
  • 1/16 finału: Ludmiła Samsonowa
  • 1/8 finału: Jelena Ostapenko
  • 1/4 finału: Karolina Pliskova
  • 1/2 finału: Paula Badosa
  • finał Roland Garros: Barbora Krejcikova

Jak widać, odpowiadając na pytanie z kim zagra Iga Światek na Roland Garros 2022, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kapitalnie zapowiadający się potencjalny półfinał z Hiszpanką Paulą Badosą oraz potencjalny finał przeciwko Czeszce, Barborze Krejcikovej. Gdyby stał się faktem, doszłoby do szlagieru, w którym Krejcikova, a więc zwyciężczyni ubiegłorocznego Roland Garros zagrałaby z triumfatorką z 2020 roku, a więc Igą Świątek.

Wiemy zatem z kim zagra Iga Świątek w 1. rundzie Roland Garros i kiedy mecz Świątek. O której godzinie zagra? O 12:00. Kto będzie jej następną rywalką przekonamy się wkrótce.

Mamy też informacje, z kim zagra Hurkacz.