Finał Ligi Mistrzów Siatkówka 2023. Kiedy, o której i gdzie oglądać transmisje?

final-ligi-mistrzow-siatkowka
27.01.2021 Belchatow Hala Energia Siatkowka CEV Liga Mistrzow sezon 2020/2021 Fenerbahce HDI Istanbul - Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle N/z Lukasz Kaczmarek Foto Adam Starszynski / PressFocus 27.01.2021 Belchatow Volleyball CEV Champions League 2020/2021, Fenerbahce HDI Istanbul - Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle Lukasz Kaczmarek Credit Adam Starszynski / PressFocus / NEWSPIX.PL --- Newspix.pl By Icon Sport

Przed nami historyczna i długo wyczekiwania chwila, a więc finał Ligi Mistrzów. Siatkówka już dawno była naszym sportem narodowym, ale prawdopodobnie po końcowym gwizdku sobotniej batalii to wrażenie jeszcze się spotęguje. Sprawdźcie wszystkie niezbędne informacje na temat potyczki pomiędzy ZAKSĄ a Jastrzębskim Węglem.

Kiedy finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2023? O której godzinie ZAKSA – Jastrzębski Węgiel?

Czy finał Ligi Mistrzów siatkówka 2023 rozgrzewa do czerwoności wszystkich kibiców w Polsce? Naturalnie! Nic więc dziwnego, że wiele takich osób szuka cennych informacji na temat tego, kiedy startuje samo starcie finałowe. Wedle harmonogramu pierwszy gwizdek powinien wybrzmieć punktualnie o godz. 18:00 w dniu 20 maja bieżącego roku.

Gdzie oglądać finał Ligi Mistrzów siatkówka 2023? Transmisja i stream online

Możemy iść o zakład, że podczas zbliżającego się weekendu jednym z najchętniej śledzonych wydarzeń sportowych będzie właśnie finał Ligi Mistrzów siatkówka. Gdzie oglądać jego przebieg w TV? Rzecz jasna na antenie stacji Polsat Sport. Oprócz tego dedykowany przekaz na żywo będą mieli do swojej dyspozycji wszyscy klienci bukmachera Betclic. Za darmo, o ile wcześniej postarali się o zawarcie przynajmniej jednego zakładu.

Oglądaj tutaj

Jak ZAKSA osiągnęła finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2023?

Nim finał LM siatkarzy 2023 dla ZAKSY stał się faktem, to zespół ten musiał przejść naprawdę wymagającą drogę. W grupie kędzierzynianie musieli uznać wyższość Trentino, które następnie zasmakowało porażki w rundzie ćwierćfinałowej. Klątwa włoskich drużyn prześladowała ubiegłorocznych triumfatorów także w potyczce 1/2 finału. Tam marzenia o awansie do starcia o złoto próbowała wydrzeć Perugia z Wilfredo Leonem oraz Kamilem Semeniukiem w składzie. Na całe szczęście podopieczni Tuomasa Sammelvuo ponownie udowodnili swoją wyższość.

Paradoksalnie to właśnie Jastrzębski będzie zatem najłatwiejszym z dotychczasowych rywali. Przynajmniej w teorii, a jak wiemy bardzo często teorii daleko jest do praktyki. Bez względu na to, jakim rezultatem zakończy się to spotkanie, to po cichu liczymy na naprawdę solidny ładunek emocji.

Jak Jastrzębski Węgiel osiągnął finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2023?

W przeciwieństwie do obytej w zagranicznych wojażach ZAKSY finał LM siatkówka 2023 jest dla jastrzębian swoistym nowum. Nigdy w swojej ponad 70-letniej historii ekipa z Jastrzębia-Zdroju nie zameldowała się w tak odległym etapie europejskiego pucharu. Trzeba jednak przyznać, że szczęście drużynie Marcelo Mendeza sprzyjało właściwie od samego początku bieżącej odsłony siatkarskiej Champions League. Począwszy od wygranej w cuglach grupie, przez gładko wygrany ćwierćfinał. Prawdziwe schody zaczęły się dopiero w półfinale. Jednak tam olbrzymie umiejętności w połączeniu z małą dozą szczęścia dały wreszcie upragniony efekt. Czas aczkolwiek na jeden, najważniejszy krok. Bardzo ciężko będzie go wykonać, ale mówi się przecież, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych.

Gdzie finał LM siatkówka 2023?

Emocje, jakie przysporzyła nam Liga Mistrzów siatkówka 2023, powoli dobiegają końca. Ostatnim akcentem będzie wspomniane już dziś wielokrotnie arcyciekawe starcie finałowe. Gdzie będzie miało miejsce? Gospodarzem prestiżowej rywalizacji będzie tym razem Turyn.