Skoki narciarskie Pekin 2022 – typy i kursy 06.02.2022

Właśnie dobiegły końca kwalifikacje do niedzielnego konkursu na normalnej skoczni podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Kto ma największe szanse na triumf? Jakie miejsca są w zasięgu reprezentantów Polski? O tym w kilku słowach poniżej. Skoki narciarskie Pekin 2022 – typy i kursy. Serdecznie zapraszamy.

Skoki narciarskie Pekin 2022 – typy

Oto kilka naszych najciekawszych propozycji bukmacherskich związanych z konkursem na normalnej skoczni:

żyła zimowe igrzyska olimpijskie

Piotr Żyła znajdzie się w pierwszej szóstce 

Piotrek Żyła to skoczek zupełnie nieobliczalny. Jego występ podczas kwalifikacji rozbudził w nas spore nadzieje. Czy można więc liczyć na to, że to właśnie on okaże się najlepszym z Biało-czerwonych w trakcie niedzielnych zawodów? Bardzo byśmy chcieli, aby do walki o najwyższe cele włączył się również Kamil Stoch, ale z wysokiego miejsca Piotrka również będziemy niezmiernie szczęśliwi.

Johansson lepszy od Lindvika

Dwóch Norwegów zdominowało sesję kwalifikacyjną i z dużą dozą prawdopodobieństwa to właśnie pomiędzy nimi rozegra się kwestia złotego medalu. Zdecydowanie większym doświadczeniem na tego typu imprezach może pochwalić się ten pierwszy. Przypomnijmy bowiem, że 31-latek to dwukrotny brązowy medalista z konkursów indywidualnych, a także złoty medalista z zawodów drużynowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Jeśli zatem któryś z wymienionych ma sięgnąć po krążek z najcenniejszego kruszcu, to będzie to właśnie Robert Johansson.

Ryoyu Kobayashi zajmie jedno z miejsc na podium

Wicelider Pucharu Świata czuje się na skoczni normalnej całkiem przyzwoicie. Udowodnił to chociażby podczas sesji kwalifikacyjnej, kiedy to udało mu się zająć czwartą lokatę tuż za plecami Piotrka Żyły. Medale mistrzostw świata oraz krążki z igrzysk olimpijskich to coś, czego brakuje wciąż w jego kolekcji. Wydaje nam się, że w najbliższym czasie ulegnie to zmianie.

FAQ

  • Gdzie oglądać konkurs skoków narciarskich na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie?

Transmisja na żywo z tej rywalizacji będzie dostępna na antenach Eurosportu oraz TVP1.

  • O której skoki na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie?

Początek zmagań zaplanowano na godz. 12:00 czasu polskiego w dniu 6 lutego 2022r.