Kontuzja Igi Świątek. Koniec marzeń o Roland Garros 2023?

Kontuzja Igi Świątek. Koniec marzeń o Roland Garros 2023?
Icon Sport

Wszyscy kibice tenisa ziemnego zastanawiają się, czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023? Kontuzja Igi Świątek, której nabawiła się w ćwierćfinałowym meczu w Rzymie wprowadziła spory niepokój. Także u samej zawodniczki, co było widać na jej twarzy, kiedy skreczowała w meczu przeciwko Jelenie Rybakinie. Mamy najnowsze informacje o kontuzji Świątek, które przekazała sama zainteresowana.

Kontuzja Igi Świątek. Czy zagra na Roland Garros 2023?

Iga Świątek zmuszona była wycofać się z turnieju WTA w Rzymie 2023. Polka skreczowała w trzecim secie meczu przeciwko Jelenie Rybakinie przy stanie 6:4, 6:7 (3:7), 2:2. Już wcześniej było widać, że Świątek boryka się z kontuzją nogi, gdyż udała się na przerwę medyczną. Uraz okazał się jednak groźniejszy. Trener Igi Świątek, Tomasz Wiktorowski przyznał, że Polkę w czwartek czeka szczegółowe badanie i rezonans, który da odpowiedzi na pytanie, o jak groźnym urazie mówimy.

Od razu po wycofaniu się Świątek z turnieju w rzymie ruszyła lawina spekulacji, czy Iga Świątek zagra w Roland Garros 2023? Przypomnijmy, że wielkoszlemowy French Open rozpoczyna się już za 10 dni. Jak groźna jest kontuzja Igi Świątek? Na ten moment nie wiadomo. Potwierdziła to sama zainteresowana w swoich social mediach. “Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach” – przekazała Iga Świątek.

Trzymamy kciuki, żeby kontuzja Igi Świątek nie była groźna i Polka zdążyła wykurować się na Roland Garros. To dla niej najważniejsza impreza w tenisowym cyklu, którą wygrywała w 2020 i 2022 roku. W tym sezonie Iga Świątek jest zdecydowaną faworytką do triumfu na kortach Rolanda Garrosa.