Adam Nawałka nie wróci już do trenowania? Oto powód!

Adam Nawałka nie wróci już do trenowania? Oto powód!
Icon Sport

Były selekcjoner reprezentacji Polski od wielu lat nie prowadzi żadnej drużyny. Nie oznacza to jednak, że jest to spowodowane brakiem sensownych ofert. Z najnowszych wiadomości wynika, że raczej Adam Nawałka nie wróci już do trenowania. Portal Meczyki.pl podaje, jaki powód stoi za taką decyzją polskiego trenera.

Adam Nawałka z marszu wymieniany jest jako selekcjoner reprezentacji Polski, pod skrzydłami którego nasza kadra grała ostatnio najlepiej. Dość przypomnieć, że to właśnie za jego kadencji Biało-Czerwoni doszli do ćwierćfinału mistrzostw Europy, gdy we Francji po rzutach karnych odpadli w 2016 roku z Portugalią.

Adam Nawałka miał oferty, ale raczej nie wróci do trenowania

Udana przygoda z reprezentacją Polski to jedno, ale potem Adam Nawałka prowadził Lecha Poznań i ten okres był już zdecydowanie gorszy dla polskiego trenera. Po dość krótkim czasie rozstał się z “Kolejorzem” i od tego czasu nie trenował już żadnej drużyny.

Portal Meczyki.pl podaje, że Adam Nawałka miał oferty z klubów, które były nim zainteresowane. Wymieniono tutaj zespoły z Chin, Indii czy Arabii Saudyjskiej. Choć już na pierwszy rzut oka widać, że są to kierunki egzotyczne, to mimo wszystko nazwisko polskiego trenera budziło zainteresowanie na rynku. W grę wchodziły także reprezentacje. Ponoć Adam Nawałka otrzymał propozycje z Cypru oraz Armenii.

Co ciekawe, w grudniu informowano, że doszło do rozmów z Wisłą Kraków. “Biała Gwiazda” ostatecznie sięgnęła jednak po Alberta Rude, który wygrał z tym zespołem Puchar Polski i wciąż walczy o awans do Ekstraklasy.

To w takim razie dlaczego prawdopodobnie Adam Nawałka nie wróci już do trenowania? Portal Meczyki.pl dodaje, że wszystko rozbija się o kwestie zdrowotne. “Odzywają się stare kontuzje, co nie pozwalałoby mu w pełni zaangażować się w projekt” – napisano.