Afonso Sousa przeszedł szczegółowe badania. Co ze zdrowiem piłkarza Lecha?

Afonso Sousa przeszedł szczegółowe badania. Co ze zdrowiem piłkarza Lecha?
Icon Sport

Spotkanie z ŁKS-em Łódź miało dla Lecha Poznań słodko-gorzki posmak. Z jednej strony poznański klub zdobył trzy punkty, wygrywając w tym meczu 3:1, ale na stadionie w stolicy Wielkopolski miały też miejsce chwile grozy. Jeden z piłkarzy “Kolejorza” stracił przytomność bez kontaktu z rywalem. Afonso Sousa przeszedł szczegółowe badania i są już nowe informacje na temat jego stanu zdrowia.

Alfonso Sousa wszedł na boisko w 60. minucie rywalizacji z ŁKS-em Łódź. Kilka minut przed zakończeniem rywalizacji zawodnik nagle upadł na murawę. Pojawiły się odpowiednie służby, Portugalczykowi udzielono pomocy i przetransportowano piłkarza do szpitala. Wiele wskazuje na to, że jego stan zdrowia jest stabilny.

Afonso Sousa przeszedł szczegółowe badania. Kiedy wróci do gry?

O stanie zdrowia portugalskiego pomocnika pisze Damian Smyk z Goal.pl. Dziennikarz potwierdził, że Afonso Sousa przeszedł szczegółowe badania. Wykonano ponoć tomografię komputerową, EKG, rezonans magnetyczny. Zbadano serce oraz mózg piłkarza i nie znaleziono żadnych niepokojących wad.

Może okazać się, że skończy się tylko na strachu i ta utrata przytomności była spowodowana wyłącznie osłabieniem, co miały sugerować wyniki badań krwi. Portugalski zawodnik ponoć już przed rozpoczęciem spotkania odczuwał zmęczenie oraz ospałość.

Dzień po przewiezieniu do szpitala piłkarz opublikował komunikat w mediach społecznościowych na temat swojego stanu zdrowia. “Jestem stabilny i czuję się dobrze. To był tylko mały strach. Dziękuję wszystkim za wiadomości” – przekazał Alfonso Sousa.

Choć wiele wskazuje na to, że piłkarzowi nie zagraża już niebezpieczeństwo, to Lech Poznań ma ostrożnie podchodzić do całej tej sprawy. Na ten moment nie ma pewności, czy Portugalczyk będzie miał okazję wystąpić w następnej kolejce ligowej. “Kolejorz” powalczy w sobotę o punkty na wyjeździe z Cracovią. Alfonso Sousa do tej pory rozegrał w tym sezonie 14 meczów. Nie zdobył jeszcze gola, ale dał radę zanotować jedną asystę.

Czytaj także: Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem. Będzie mógł zagrać z Realem Madryt?