Arkadiusz Milik kontuzjowany! Zszedł z murawy na początku meczu

Arkadiusz Milik kontuzjowany! Zszedł z murawy na początku meczu

Fatalnie ułożył się początek meczu Polska – Ukraina dla Arkadiusza Milika. Już po dwóch minutach gry upadł na murawę. Chwilę później okazało się, że konieczna jest zmiana. Jego miejsce zajął Kacper Urbański.

Arkadiusz Milik kontuzjowany

Załamany Arek Milik schodzi do szatni. Robert Lewandowski i Wojciech Szczęsny od razu ruszyli z ławki, by być tam z nim” – relacjonował na platformie X Przemek Langier z goal.pl.

Generalnie wyglądało to bardzo niepokojąco. Arkadiusz Milik nie był w stanie samodzielnie podnieść się z boiska. Następnie natomiast został odprowadzony do linii bocznej przy asyście sztabu medycznego. Miał wręcz ogromne kłopoty z poruszaniem się. To może zwiastować groźny uraz.

Arkadiusz Milik, czołowy polski piłkarz, ma na swoim koncie 72 występy w reprezentacji Polski, podczas których zdobył 17 bramek. Od swojego debiutu w 2012 roku, Milik był kluczowym zawodnikiem drużyny narodowej, biorąc udział w wielu ważnych turniejach, takich jak UEFA Euro 2016, gdzie Polska dotarła do ćwierćfinału, oraz w Mistrzostwach Świata FIFA w 2018 i 2022 roku. Jego umiejętności strzeleckie i zdolność do asystowania sprawiły, że stał się ważnym elementem polskiej ofensywy​.

Niewątpliwie jego brak na Euro 2024 byłby zmartwieniem. Wszystko wskazuje na to, że taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy. Czas jednak pokaże, co wykażą szczegółowe badania lekarskie.