Arkadiusz Milik wróci do SSC Napoli? Jest jeden warunek

Arkadiusz Milik wróci do SSC Napoli? Jest jeden warunek
Icon Sport

Polski napastnik trafił do Juventusu ponad rok temu, ale włoskie media podały naprawdę sensacyjne informacje. Według nich istnieje szansa na to, że Arkadiusz Milik wróci do SSC Napoli. Powodzenie tej operacji zależy jednak od innego transferu, na którego przeprowadzenie nalega klub z Arabii Saudyjskiej.

Warto przypomnieć, że Arkadiusz Milik grał już w SSC Napoli w latach 2016-2021. Neapolitański klub pozyskał Polaka z Ajaksu za 32 mln euro. W trakcie przygody w zespole “Azzurri” polski zawodnik rozegrał 122 spotkania i udało mu się w nich zdobyć 48 goli. Ze stolicy Kampanii trafił do Olympique’u Marsylia, a potem właśnie do Juventusu.

Czy Arkadiusz Milik wróci do SSC Napoli? To zależy głównie od Victora Osimhena

Paolo Paganini, dziennikarz stacji “Rai 2”, stwierdził, że SSC Napoli może zainteresować się ponownie Arkadiuszem Milikiem, jeśli Victor Osimhen postanowi opuścić zespół mistrza Włoch. Istnieje szansa na transfer Nigeryjczyka do Arabii Saudyjskiej. “Azzurri” mieliby na tej operacji zarobić nawet 150 mln euro, jednak na razie władze włoskiego klubu nie wyraziły zgody na ten ruch.

Jeśli ostatecznie Victor Osimhen opuści drużynę prowadzoną przez Rudiego Garcię, to wtedy istnieje szansa na to, że Arkadiusz Milik wróci do SSC Napoli. To właśnie Polak jest typowany do zastąpienia Nigeryjczyka na wypadek jego transferu.

W tym sezonie Arkadiusz Milik rozegrał dla Juventusu 8 meczów. Bilans Polaka nie jest na razie fantastyczny, ponieważ do tej pory udało mu się zdobyć dwa gole i dołożyć do tego jedną asystę. Milik ten bilans będzie mógł poprawić już w sobotę – jego zespół zmierzy się na własnym stadionie z Hellasem Verona.

Nie wiadomo, jak na propozycję transferu zareagowałby sam Juventus. Polski napastnik jest związany kontraktem ze “Starą Damą” aż do czerwca 2026 roku. Więcej informacji pojawiłoby się pewnie wtedy, gdyby faktycznie Victor Osimhen zdecydował się na transfer.

Zobacz także: Robert Lewandowski wrócił do treningów z zespołem. Będzie mógł zagrać z Realem Madryt?