Chelsea negocjuje zakup bramkarza. Może paść rekord

Chelsea negocjuje zakup bramkarza. Może paść rekord
Icon Sport

Londyński klub pozostaje bardzo aktywny podczas tego okienka transferowego, nie tylko jeśli chodzi o kupowanie piłkarzy, ale również w przypadku sprzedaży. Okazuje się, że niebawem w tym zespole może dojść do zmiany obsady w bramce. Angielskie media podają, że Chelsea negocjuje zakup bramkarza i pod pewnym kątem może to być rekordowy transfer, jeśli oczywiście ostatecznie dojdzie do skutku.

W trakcie letniego okienka transferowego z londyńskim zespołem pożegnało się dwóch golkiperów. Najpierw Edouard Mendy przeniósł się do Arabii Saudyjskiej, a potem Kepa Arrizabalaga został wypożyczony do Realu Madryt, aby zastąpić tam kontuzjowanego Thibauta Courtoisa, który zerwał więzadła i przeszedł operację. Z tego względu “The Blues” musieli poszukać na rynku bramkarzy, którzy byliby w stanie tę lukę w składzie załatać.

Chelsea negocjuje zakup bramkarza. Kto wzmocni drużynę “The Blues”?

Londyńczycy pierwszy transfer bramkarza mają już za sobą. Na Stamford Bridge zdążył trafić Robert Sánchez, za którego Chelsea zapłaciła Brighton 23 mln euro. Na tym wzmocnieniu bramki jednak się nie skończy, ponieważ “The Blues” chcą kupić jeszcze Đorđe Petrovicia.

Takie informacje podał Tom Bogert z „The Athletic”. Petrović to bramkarz grający w Major League Soccer, konkretnie w drużynie New England Revolution. Dziennikarz twierdzi, że Chelsea rozpoczęła negocjacje w sprawie transferu tego golkipera, ale na razie znajdują się one w początkowej fazie.

Mówi się o tym, że kwota tej transakcji może wynieść niecałe 14 mln euro. Jeśli faktycznie do tego transferu by doszło, zostałby ustanowiony rekord MLS, a Đorđe Petrović stałby się najdroższym transferem bramkarskim w tej lidze. Do tej pory ten tytuł należy do Sloniny, który został kupiony za nieco ponad 9 mln euro.

Đorđe Petrović trafił do amerykańskiego klubu w 2022 roku. Od tego czasu rozegrał tam 48 meczów i zanotował w nich 15 czystych kont. Co ciekawe, wcześniej tym golkiperem były zainteresowane inne angielskie zespoły takie jak Manchester United czy Liverpool. Teraz jednak Chelsea negocjuje zakup bramkarza New England Revolution.