Dawid Kownacki może zmienić klub. Nie będzie narzekał na brak ofert!

Dawid Kownacki może zmienić klub. Nie będzie narzekał na brak ofert!
Icon Sport

Wiele wskazuje na to, że kolejny polski piłkarz zdecyduje się na transfer w trakcie nadchodzącego okienka. Jak podaje portal “Bild”, latem Dawid Kownacki może zmienić klub. Pada nawet nazwa zespołu, który miałby być zainteresowany usługami wychowanka Lecha Poznań.

Dawid Kownacki jest od 2023 roku zawodnikiem Werderu Brema, do którego przeniósł się z Fortuny Düsseldorf. Jeśli wierzyć doniesieniom płynącym z Niemiec, ta przygoda może długo nie potrwać, ponieważ istnieje szansa na zmianę klubu przez siedmiokrotnego reprezentanta Biało-Czerwonych.

Dawid Kownacki odejdzie z Werderu Brema? Są oferty na stole!

Ten sezon z pewnością nie był udany dla Dawida Kownackiego. Polski napastnik rozegrał dla Werderu Brema 22 spotkania, w których nie zdołał zdobyć żadnego gola i zanotować ani jednej asysty. Co więcej, statystyka samych występów może być trochę myląca, ponieważ reprezentant Polski uzbierał łącznie tylko 364 minuty, co lepiej obrazuje jego status w drużynie i to, że nie dał rady wywalczyć w niej miejsca.

“Bild” podaje, że niebawem Dawid Kownacki może zmienić klub. Według tego źródła Polak nie będzie narzekał na brak ofert. Jednym z zainteresowanych jest klub z Bundesligi, ale nie pada jego nazwa. Pojawiła się również propozycja z HSV, który występuje obecnie w drugiej lidze. W następnych rozgrywkach zespół z Hamburga znów będzie musiał walczyć o awans, ponieważ nie dał rady wrócić do elity podczas minionej kampanii.

Można więc przypuszczać, że niebawem Dawid Kownacki odejdzie z Werderu Brema w poszukiwaniu częstszych występów. Jeśli ten scenariusz się zrealizuje, będziemy mogli mówić o kolejnym klubie w CV polskiego napastnika. Do tej pory występował w Lechu Poznań, Sampdorii, Fortunie Düsseldorf i właśnie Werderze Brema. Jaki przystanek będzie następny? O tym dowiemy się pewnie dopiero w trakcie letniego okienka transferowego.