Erik Exposito zostanie w Polsce? Może wzmocnić ligowego rywala!

Erik Exposito zostanie w Polsce? Może wzmocnić ligowego rywala!
Icon Sport

Walka o mistrzostwo kraju wciąż trwa, ale i tak jesteśmy już zasypywani transferowymi plotkami na temat wielu zawodników. Tym razem pojawiła się informacja na temat tego, że być może jednak Erik Exposito zostanie w Polsce. Takie wieści podał Szymon Janczyk z portalu Weszlo.com. Przypomnijmy, że Hiszpanowi po zakończeniu tego sezonu wygasa kontrakt ze Śląskiem Wrocław.

Erik Exposito zmierza po koronę króla strzelców PKO BP Ekstraklasy. Hiszpański napastnik rozegrał w tym sezonie dla Śląska Wrocław 31 spotkań, w których trafił do siatki 18 razy. Na razie w tym zestawieniu ma trzy bramki przewagi nad drugim Ilyą Shkurinem ze Stali Mielec.

Erik Exposito przeniesie się do Legii Warszawa? W grze wielkie pieniądze

Jak już wspomniano wcześniej, kontrakt Erika Exposito wygasa z końcem czerwca tego roku. Hiszpan w Śląsku Wrocław zarabia naprawdę duże pieniądze, więc spekulowano, że z tego względu kolejnym przystankiem tego napastnika będzie jakiś zagraniczny klub, który może zaoferować wyższą pensję.

Jak podaje jednak Szymon Janczyk z portalu Weszlo.com, istnieje szansa, że Erik Exposito zostanie w Polsce. Ponoć o hiszpańskiego napastnika chce powalczyć Legia Warszawa. Można przypuszczać, że pieniądze na pensję Hiszpana by się znalazły ze względu na to, że z zespołem “Wojskowych” po zakończeniu tego sezonu pożegna się Josue, który mógł liczyć na zarobki w wysokości 600 tys. euro. Według informacji podanych przez dziennikarza, gracz Śląska Wrocław miałby otrzymać nawet wyższe wynagrodzenie niż Portugalczyk.

Na razie nie ma pewności, czy ten hit transferowy się zmaterializuje. Całą tę sytuację rozgrzewa fakt, że Legia Warszawa nie musiałaby nic płacić za tego zawodnika Śląskowi Wrocław, ponieważ ze względu na kończący się kontrakt Hiszpana, odejdzie on za darmo jako wolny agent.

Na pewno na plany transferowe Legii Warszawa wpłynie zajęte miejsce w Ekstraklasie na koniec sezonu. Gra w europejskich pucharach będzie prawdopodobnie wiązała się z wyższym budżetem przeznaczonym na wzmocnienia.