Gavi skrytykował Roberta Lewandowskiego: “Do cholery, człowieku…”

Gavi skrytykował Roberta Lewandowskiego: “Do cholery, człowieku…”
Icon Sport

FC Barcelona mierzyła się w piątek na własnym stadionie z Sevillą FC. Podopieczni Xaviego długo nie mogli znaleźć drogi do bramki gości, ale ostatecznie trzy punkty dało im samobójcze trafienie Sergio Ramosa. Teraz media obiegło wideo, na którym widać, że Gavi skrytykował Roberta Lewandowskiego i 19-letni Hiszpan zdecydowanie nie przebierał w słowach.

Robert Lewandowski stara się być wzorem dla młodszych zawodników, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w poważnej piłce. Widać to doskonale w FC Barcelonie, gdzie bardzo dobra relacja łączy Polaka na przykład właśnie z Gavim. Okazuje się, że jeśli zachodzi taka potrzeba, to młody pomocnik również potrafi wytknąć błędy zdecydowanie starszemu koledze.

Gavi skrytykował Roberta Lewandowskiego. O co poszło?

Wszystko przez faul polskiego napastnika w dosyć niebezpiecznym miejscu. Kamery uchwyciły, jak właśnie z tego powodu Gavi skrytykował Roberta Lewandowskiego. 19-letni reprezentant Hiszpanii po tej sytuacji wykrzyczał w kierunku starszego kolegi kilka słów. „Robert, do cholery, nie fauluj tam. Cholera, człowieku” – takie słowa padły z ust Gaviego, co podczas meczu z Sevillą FC uchwyciły kamery DAZN.

Tego typu sytuacje nie są oczywiście objawem braku szacunku młodego zawodnika FC Barcelony w stosunku do Roberta Lewandowskiego. To normalne boiskowe zajście, które raczej świadczy o dobrej atmosferze między dwoma zawodnikami. Na nagraniu widać również, że reprezentant Biało-Czerwonych też zdaje sobie sprawę z tego, iż w tej akcji mógł zachować się lepiej.

Gavi w ostatnim czasie przeżywa bardzo dobry okres w FC Barcelonie. Hiszpański pomocnik po przyjściu do klubu Joao Felixa nie musi już występować na lewym skrzydle i młody zawodnik zdecydowanie na tym skorzystał. Podczas kontuzji Pedriego i Frenkiego de Jonga to właśnie reprezentant Hiszpanii wyrasta na lidera drugiej linii “Dumy Katalonii”. Następny sprawdzian przed Gavim i spółką będzie miał miejsce w środę. Podopieczni Xaviego zagrają na wyjeździe przeciwko FC Porto w drugiej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.