Hubert Hurkacz poznał następnego rywala. Już raz się z nim mierzył

Hubert Hurkacz poznał następnego rywala. Już raz się z nim mierzył
Icon Sport

Obecnie rozgrywany jest turniej ATP 500 w Dubaju. Po morderczym boju polski tenisista awansował do II rundy tej imprezy. We wtorkowe popołudnie Hubert Hurkacz poznał następnego rywala, z którym przyjdzie mu się mierzyć. Jak się okazało, wrocławianin stanie naprzeciwko Christophera O'Connella, z którym już kiedyś przyszło mu się rywalizować.

W poniedziałek Hubert Hurkacz mierzył się z Janem-Lennardem Struffem. Było to naprawdę wymagające starcie, ponieważ kibice byli świadkami aż trzech tie-breaków. Ostatecznie polski tenisista okazał się lepszy od Niemca i awansował do kolejnej rundy, ale gra wrocławianina w tamtym spotkaniu podlegała sporym wahaniom.

Z kim zagra Hubert Hurkacz w II rundzie ATP 500 w Dubaju?

We wtorkowe popołudnie swój mecz zakończył Christopher O'Connell, który pewnie pokonał kwalifikanta Maximiliana Marterera. To spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:4. Mecz był toczony w szybkim tempie, a całość zamknęła się w godzinę i 16 minut.

Kim jest Christopher O'Connell? To 29-latek, ale na pewno nie mówimy o czołowym tenisiście, nawet jeśli zawęzimy to grono tylko do australijskich zawodników. Ma jednak w miarę pewne miejsce w czołowej setce najlepszych graczy. Na ten moment zajmuje 68. pozycję w rankingu ATP, a najwyżej w historii uplasował się na 53. miejscu. Zdarza mu się wygrywać w ważnych spotkaniach, co pokazał właśnie w starciu z Maximilianem Marterem.

Hubert Hurkacz poznał następnego rywala, ale co ciekawe, polski tenisista już kiedyś mierzył się z Australijczykiem. Miało to miejsce w czerwcu zeszłego roku. Podczas turnieju w Stuttgarcie wrocławianin okazał się lepszy i bez większych problemów pokonał Christophera O'Connella 6:4, 6:4.

Na razie tylko połowicznie wiadomo, kiedy Hubert Hurkacz zmierzy się z Christopherem O'Connellem. To spotkanie w ramach II rundy ATP 500 w Dubaju zaplanowano na środę 28 lutego, ale dokładna godzina tej rywalizacji nie została jeszcze podana.