Iga Świątek poznała drabinkę w WTA Doha 2024. Szykuje się hit!

Iga Świątek poznała drabinkę w WTA Doha 2024. Szykuje się hit!
Icon Sport

Już 12 lutego wystartuje turniej WTA Doha 2024, w którym obrończynią tytułu i główną faworytką jest Iga Świątek. Drabinka Polki wygląda dobrze, ale warto dodać, że w jej ćwiartce znalazła się m.in. Jelena Ostapenko, z którą raszynianka jeszcze nigdy nie wygrała, a przegrała wszystkie cztery dotychczas rozegrane mecze. Na turnieju w Dausze zabraknie za to Aryny Sabalenki, która postanowiła wziąć dłuższe wolne.

Drabinka Igi Świątek w WTA Doha 2024 – oto droga do finału

Z racji rozstawienia Iga Świątek otrzymała w pierwszej rundzie wolny los. W drugiej Polka zagra z Cirsteą lub Stephens. W trzeciej rundzie czeka ją rywalizacja z Alexandrovą lub kwalifikantką. W ćwierćfinale może zagrać ze wspomnianą już we wstępie Ostapenko ale także z Haddad Maią, Azarenką, Raducanu czy Kalininą. Dość ciekawie zapowiada się potencjalny półfinał przeciwko Jabeur, Sakkari czy Krejcikovej. Oczywiście w grę wchodzą także inne rywalki. W drugiej połówce drabinki znalazła się Coco Gauff i to ona może być potencjalną rywalką Polki w finale turnieju w Dausze. Oto jak wygląda drabinka Igi Świątek. WTA Doha 2024 rozpocznie się już 12 lutego, a wielki finał zaplanowano na 17 lutego.

  • R1: bye
  • R2: Cirstea/Stephens
  • R3: Alexandrova/Q
  • QF: Ostapenko/Haddad Maia/Azarenka/Raducanu/Kalinina
  • SF: Jabeur/Sakkari/Krejcikova/Potapova/Kaliskaya/Osaka/Garcia/Pliskova/Noskova
  • F: Gauff/Rybakina/Zheng/Samsonova/Vondrousova/Kasatkina/Kudermetova/Vekić/Kostyuk/Badosa

Tutaj sprawdzisz pełną drabinkę WTA Doha 2024. W turnieju oprócz Igi Świątek wystąpi także Magda Linette. Szansę awansu do drabinki głównej ma również Magdalena Fręch, która musi się przedrzeć przez kwalifikacje. W momencie tworzenia tego tekstu Fręch awansowała do drugiej rundy kwalifikacji, a więc jest spora szansa na to, że na turnieju wystąpią ostatecznie trzy Polki, czego sobie i Państwu byśmy serdecznie życzyli.