Bartosz Kurek może wrócić do Polski. Czeka nas sensacyjny transfer?

Bartosz Kurek może wrócić do Polski. Czeka nas sensacyjny transfer?
Icon Sport

Choć sezon klubowy w siatkówce jeszcze trwa, to już od jakiegoś czasu pojawiają się różne plotki transferowe, którą łączą najlepszych zawodników z wieloma klubami. Teraz okazuje się, że ponoć Bartosz Kurek może wrócić do Polski – tak przynajmniej podaje TVP Sport. Jeśli doszłoby do tego ruchu, moglibyśmy mówić o sporej sensacji, bo wcześniej o takiej możliwości media raczej nie informowały.

Bartosz Kurek obecnie gra w Japonii i reprezentuje barwy klubu Wolfdogs Nagoya od 2020 roku. Choć w mediach pojawiały się różne spekulacje na temat tego, gdzie po sezonie może trafić polski atakujący, to raczej rzadko wspominało się o powrocie do PlusLigi. Okazuje się, że teraz coraz więcej źródeł wspomina o takiej możliwości.

Transfer Bartosza Kurka do PlusLigi? ZAKSA chce wzmocnić skład

Jak informuje TVP Sport, Bartosz Kurek może wrócić do Polski, ponieważ chciałaby go zakontraktować Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Portal podaje, że ta plotka została potwierdzona w dwóch pewnych źródłach. Jednak agent zawodnika, Jakub Michalak, nie chciał skomentować tych doniesień.

Jeśli te informacje okażą są prawdziwe, to w tym ruchu zgadzałoby się całkiem sporo. Warto przypomnieć o tym, że z ZAKSY ma odejść wielu ważnych zawodników. Sporo mówi się o odejściu Aleksandra Śliwki, który miałby trafić do Japonii. Bartosz Bednorz i Łukasz Kaczmarek celują w transfer w obrębie PlusLigi. Do kędzierzyńskiego klubu ma za to przejść Rafał Szymura i coraz głośniej wspomina się także o potencjalnym transferze Wilfredo Leona z Sir Safety Perugia, choć na razie są to tylko medialne doniesienia.

Gdyby ostatecznie transfer Bartosza Kurka do PlusLigi się ziścił i reprezentant Biało-Czerwonych trafił do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, to moglibyśmy mówić o powrocie. Atakujący występował już w tym zespole w przeszłości, konkretnie w latach 2005-2008.