Iga Świątek poznała rywalki na WTA Finals 2022. Kiedy pierwszy mecz?

W nocy, z piątku na sobotę odbyło się losowanie WTA Finals 2022. Z kim gra Świątek? Kiedy pierwszy mecz? Poznaliśmy dwie grupy, w którym przyjdzie rywalizować ośmiu najlepszym w tym sezonie tenisistkom. Iga Świątek turniej rozpocznie od rywalizacji z Darią Kasatkiną, Coco Gauff oraz Caroliną Garcią. Co ciekawe, tylko z ostatnią z tych tenisistek, Świątek jeszcze w tym sezonie nie wygrała.

Iga Świątek WTA Finals 2022

Wylosowano grupy WTA Finals 2022. Z kim gra Iga Świątek?

Iga Świątek jako liderka światowego rankingu trafiła do pierwszej grupy, oprócz niej zagrają w niej: Coco Gauff, Daria Kasatkina oraz Carolina Garcia. W drugiej grupie znalazły się Ons Jabeur, Maria Sakkari, Jessica Pegula oraz Aryna Sabalenka.

Kiedy gra Świątek? Z kim? Pierwszy mecz Polki na WTA Finals 2022 odbędzie się już we wtorek, 1 listopada 2022 roku. Będzie to starcie Światek – Kasatkina, które rozpocznie się po godzinie 23:00 czasu polskiego.

Przypomnijmy, że z każdej grupy do półfinałów WTA Finals awansują dwie najlepsze tenisistki. Zwyciężczyni grupy pierwszej zagra z drugą zawodniczką drugiej grupy i podobnie – zwyciężczyni drugiej grupy, zmierzy się z drugą zawodniczką pierwszej grupy.

Liczymy na wielkie emocje i wyrównanie historycznego wyniku Agnieszki Radwańskiej, która w 2015 roku wygrała WTA Finals. Jazda Iga!