Marek Papszun obejmie Raków Częstochowa? “To możliwe”

Marek Papszun obejmie Raków Częstochowa? “To możliwe”
Icon Sport

Mistrz Polski znajduje się ostatnio w sporym kryzysie. To powoduje, że istnieje pewna szansa na zmianę na ławce trenerskiej. Czy Marek Papszun obejmie Raków Częstochowa? Według dziennikarza Janusza Basałaja taki powrót jest możliwy, a uważa tak na podstawie swoich źródeł. Gdyby do tego doszło, moglibyśmy mówić o wielkim powrocie.

Raków Częstochowa jesienią odpadł z europejskich pucharów i kibice mogli spodziewać się tego, że “Medaliki” postarają się chociaż o obronę tytułu mistrzowskiego. Na ten moment trudno tego oczekiwać, ponieważ podopieczni Dawida Szwargi zajmują trzecie miejsce w lidze i tracą do liderującej Jagiellonii Białystok 6 punktów, a ma ona jeszcze jeden mecz rozegrany mniej.

Marek Papszun wróci do Rakowa Częstochowa? Ponoć jest taka szansa

Prezes Rakowa Częstochowa po porażce z Radomiakiem Radom opublikował dość tajemniczy wpis, z którego można jednak wywnioskować, że podjęcie pewnych decyzji jest możliwe. Czy chodzi o zmianę na ławce trenerskiej?

Opinię w tym temacie zabrał dziennikarz Janusz Basałaj w programie na kanale Meczyki.pl. “Rozmawiałem z osobą, która jest bardzo dobrze poinformowana w polskiej piłce, że Marek Papszun być może wróci do Rakowa. Taka opcja jest możliwa. Wróciłby na stare śmieci. Klub zna dobrze, właściciela i piłkarzy tak samo. Same plusy” – powiedział.

Warto przypomnieć, że od momentu rozstania z Rakowem Częstochowa Marek Papszun pozostaje bezrobotny. Przegrał wyścig o fotel selekcjonera reprezentacji Polski z Michałem Probierzem, a w międzyczasie media łączyły go z prowadzeniem kilku europejskich klubów jak na przykład Szachtara Donieck, ale do niczego takiego nie doszło.

Jeśli Marek Papszun obejmie Raków Częstochowa, to ten fakt prawdopodobnie ponownie rozbudzi nadzieje kibiców. Ten trener jest główną twarzą sukcesu projektu “Medalików”. W trakcie swojej przygody w Częstochowie wygrał mistrzostwo Polski, dwa Puchary Polski oraz dwa Superpuchary Polski. Czy niebawem ten dorobek zostanie powiększony? Najpierw musiałyby się potwierdzić te doniesienia.