Ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?

Ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy?
25.08.2022 LUKSEMBURG CZWARTA RUNDA KWALIFIKACJI LIGI KONFERENCJI EUROPY MECZ F91 DUDELANGE - LECH POZNAN NZ MICHAL SKORAS, RADOSLAW MURAWSKI, JOEL PEREIRA, JOAO AMARAL, BRAMKA DLA LECHA POZNAN, GOL, RADOSC FOTO PRZEMYSLAW SZYSZKA / CYFRASPORT/NEWSPIX.PL --- Newspix.pl - Photo by Icon sport

Wiemy ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy. Kwoty, które zarobił Lech w europejskich pucharach budzą podziw.

Ile zarobił Lech za awans do 1/4 finału?

Za sam awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy, Lech Poznań zarobił 400 tysięcy euro, co daje w przeliczeniu około 1,8 mln złotych. To jeszcze nie wszystko, bowiem wiadomo ile zarobił Lech w europejskich pucharach w tym sezonie. Łączna kwota, która zasiliła z tego tytułu klubową kasę to około 7 329 401 euro, a więc około 32 900 000 złotych. Dodatkowe, około 2,3 miliona złotych wpłynie do kasy Lecha Poznań za miejsce, zajmowane w dziesięcioletnim rankingu europejskich pucharów.

Jeżeli Lech Poznań wygra ćwierćfinałowy dwumecz, to za awans do półfinału Ligi Konferencji Europy zarobi dodatkowe około 2 miliony euro. Awans do finału LKE to około 3 milionów euro, a wygranie Ligi Konferencji Europy to kolejne 5 milionów euro.

Z kim zagra Lech w ćwierćfinale? Losowanie 1/4 finału Ligi Konferencji Europy odbędzie się w piątek, 17 marca, o godzinie 14:00.