Ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/8 finału Ligi Konferencji?

Ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/8 finału Ligi Konferencji?

Lech Poznań pokonał w dwumeczu Bodo/Glimt, dzięki bramce zdobytej przez Mikaela Ishaka. “Kolejorz” zanotował historyczny, długo oczekiwany przez polskich kibiców awans do kolejnej rundy fazy pucharowej. Wiadomo, ile zarobił Lech Poznań za awans do 1/8 finału Ligi Konferencji.

Ile zarobił Lech Poznań w Lidze Konferencji?

Za sam awans do 1/8 finału Ligi Konferencji, Lech Poznań zainkasował premię w wysokości około 600 tysięcy euro, co w przeliczeniu na polskie złotówki daje około 2,8 miliona złotych. To jeszcze nie wszystko.

Łącznie w tej edycji europejskich pucharów Lech Poznań zarobił już ponad 6,5 miliona euro, czyli blisko 31 milionów złotych. Sam awans do fazy grupowej Ligi Konferencji przyniósł 2,94 miliona euro. Do tego doszły premie za wygrane mecze, które wyniosły łącznie 1 miliona euro oraz za remisy, na kwotę łączną 500 tysięcy euro. Za drugie miejsce w grupie Lech Poznań zarobił jeszcze 325 tysięcy euro.

Kolejne 400 tysięcy euro wpadło do kasy Lecha Poznań za udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów, a 500 tysięcy euro to premia za współczynnik, wynikający z osiągnięć Kolejorza na europejskiej arenie w ciągu ostatnich 10 lat.

To, ile zarobił Lech Poznań w Lidze Konferencji robi wrażenie. Kibice Kolejorza liczą, że pieniądze te zostaną należycie wykorzystane. Oczywiście mowa o wzmocnieniach, żeby Lech z roku na rok stawał się coraz lepszy sportowo i regularnie gościł na europejskiej arenie.