Indian Wells 2024 finał – kiedy, o której Świątek – Sakkari?

Indian Wells 2024 finał – kiedy, o której Świątek – Sakkari?
Icon Sport

Czas na decydujący mecz turnieju WTA Indian Wells 2024. Kiedy i o której godzinie finał? Będzie nim mecz Iga Świątek – Maria Sakkari. Emocji nie zabraknie!

Kiedy finał Indian Wells 2024? O której godzinie mecz?

Wiadome już, że w finale Indian Wells 2024 Iga Świątek zagra z Marią Sakkari. Polka jest faworytką starcia, gdyż każdy wie, jak bardzo lub korty w Kalifornii. Iga wygrywała tutaj przed dwoma laty, a przed rokiem doszła do półfinału. Odpowiadając więc na pytanie kiedy finał Indian Wells 2024 – niedziela 17 marca o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Mecz finałowy Indian Wells 2024 będzie można oglądać za darmo w usłudze STS TV. Wymagana jest rejestracja konta z poniższego linku. Dzięki temu zyskasz dostęp do transmisji wszystkich meczów tenisa ziemnego.

OGLĄDAJ TUTAJ

Wiedząc już kiedy finał Indian Wells i o której godzinie, warto przyjrzeć się bliżej Idze Świątek i Marii Sakkari, a więc Polce i Greczynce, które powalczą o triumf na kalifornijskich kortach.

Zacznę naturalnie od Igi Świątek, która prezentuje w Indian Wells fenomenalną formę i awansowała do wielkiego finału bez straty seta. Polka odprawiła w drodze po finał kolejno Collins, Noskovą, Putincewą, Wozniacki oraz Kostiuk. Nie była to wbrew pozorom łatwa drabinka, ale Iga Świątek we wszystkich meczach, poza pierwszym setem z Wozniacki, poradziła sobie wyjątkowo błyskawicznie.

Tak łatwej drogi do finału Indian Wells 2024 nie miała Maria Sakkari. Greczynka musiała się sporo napocić aby wywalczyć przepustkę do decydującego starcia. Już w pierwszym meczu Sakkari potrzebowała powrotu z przegranego seta, a więc trzech partii aby wyeliminować Shnaider. Trzysetowe mecze rozegrała także przeciwko Parry, Navarro i Gauff. Jedynie starcie z Caroline Garcią, Sakkari zakończyła w dwóch setach.

To oraz świetna forma Świątek powoduje, że właśnie Polka jest faworytką do wygrania Indian Wells 2024. Finał będzie szóstą konfrontacją Polki i Greczynki. Do tej pory lepszy bilans ma co prawda Sakkari, która wygrała trzy mecze, ale dwa ostatnie pojedynki zwyciężyła i to zdecydowanie Iga Świątek.