Piotr Zieliński przeszedł testy medyczne. Niebawem podpisze kontrakt!

Piotr Zieliński przeszedł testy medyczne. Niebawem podpisze kontrakt!
Icon Sport

Powoli kończy się opera mydlana z udziałem piłkarza SSC Napoli. We Włoszech pojawiła się informacja na temat tego, że Piotr Zieliński przeszedł testy medyczne. Jeśli nie wydarzy się nic niespodziewanego, niebawem podpisze kontrakt z nowym zespołem. Wiele wskazuje jednak na to, że na oficjalne ogłoszenie tego ruchu i tak będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

Reprezentant Biało-Czerwonych pozostaje piłkarzem SSC Napoli do czerwca tego roku. Już dawno stało się jasne, że Piotr Zieliński nie przedłuży umowy z obecnym zespołem. Od jakiegoś czasu faworytem po podpis Polaka jest Inter Mediolan. Lider Serie A uzgodnił już indywidualne warunki umowy z polskim pomocnikiem i niebawem transakcja powinna zostać przypieczętowana. Dzisiaj wykonano kolejny krok.

Piotr Zieliński niedługo podpisze kontrakt z Interem Mediolan

Włoski dziennikarz Pasquale Guarro poinformował, że Piotr Zieliński przeszedł testy medyczne, które zostały zorganizowane przez Inter Mediolan. Jakiś czas temu pojawiła się informacja na temat tego, że pomocnik ma nadzieję na załatwienie wszystkich formalności przed udaniem się na zgrupowanie reprezentacji.

Co więcej, Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl potwierdził, że Piotr Zieliński niedługo podpisze kontrakt z Interem Mediolan. “Piotr Zieliński i Inter Mediolan już bardzo blisko zamknięcia wszystkich formalności! Wkrótce podpisanie kontraktu przez reprezentanta Polski. Ale na oficjalne ogłoszenie transferu trzeba będzie poczekać” – napisał dziennikarz na portalu X (dawniej Twitter).

Jeśli na samym końcu nie dojdzie do jakichś zmian względem ustalonych warunków, to Piotr Zieliński podpisze kontrakt z Interem Mediolan do czerwca 2028 roku. Na mocy tej umowy reprezentant Biało-Czerwonych będzie zarabiał 4,5 mln euro rocznie.

Piotr Zieliński zmieni drużynę dopiero po zakończeniu bieżącego sezonu. Choć polski pomocnik nie został zgłoszony przez SSC Napoli do Ligi Mistrzów, to wydaje się, że w meczach Serie A będzie grał normalnie. Reprezentant Biało-Czerwonych wystąpił od pierwszej minuty w niedzielnym starciu z AC Milanem.