Jakub Piotrowski pobije rekord transferowy? “Najlepszy piłkarz ligi”

Jakub Piotrowski pobije rekord transferowy? “Najlepszy piłkarz ligi”
Icon Sport

Prawdopodobnie w trakcie nadchodzącego okienka transferowego wielu naszych reprezentantów zmieni kluby. Oprócz tych bardziej oczywistych nazwisk, nie można zapominać o graczach występujących w mniej znanych ligach. Jak podaje portal WP Sportowe Fakty, istnieje szansa na to, że Jakub Piotrowski pobije rekord transferowy. Nasz pomocnik może zostać najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Ludogorca Razgrad.

Jeśli jakiś piłkarz skorzystał na objęciu reprezentacji Polski przez Michała Probierza, to na pewno będzie to Jakub Piotrowski. Polski pomocnik stał się podstawowym zawodnikiem tej ekipy i zaprezentował się bardzo dobrze w trakcie play-offów o bilet na Euro 2024. Jednak w klubie również notuje świetne statystyki, stąd pojawiają się już plotki o rychłym transferze zawodnika Ludogorca Razgrad.

Jakub Piotrowski zmieni klub? To może być najlepsze rozwiązanie dla obu stron

Reprezentant Polski rozgrywa świetny sezon w barwach bułgarskiej drużyny. Ma na swoim koncie 47 spotkań, w których strzelił aż 17 goli i dołożył do tego 6 asyst. Śmiało można napisać, że są to statystyki, którymi nie pogardziłby napastnik, a Jakub Piotrowski to przecież gracz występujący w drugiej linii.

Portal WP Sportowe Fakty przytacza słowa bułgarskiego dziennikarza Veselina Rusinova z blitz.bg. “Moim zdaniem jest całkiem prawdopodobne, że Piotrowski pobije rekord najdroższego transferu Ludogorca. Jest w tym sezonie najlepszym piłkarzem ligi bułgarskiej i zrobił wrażenie swoimi występami w europejskich rozgrywkach UEFA i reprezentacyjnych” – stwierdził.

Do tej pory najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Ludogorca Razgrad jest Igor Thiago, który przeniósł się do Club Brugge. Belgijski zespół zapłacił za niego 8 mln euro, ale ta kwota może wzrosnąć do 13 mln euro, jeśli zostaną spełnione odpowiednie zmienne.

Czy Jakub Piotrowski pobije rekord transferowy? “Moim zdaniem cena Kuby mogłaby oscylować w okolicach 10 milionów. Wszystko zależy od jego występu na Euro 2024” – powiedział Vesko Valchev z portalu dsport.bg.